Микола Лагун розраховує відновити платоспроможність "Дельта банку" за допомогою зовнішнього інвестора або держави через процедуру часткової або повної рекапіталізації.
Про це йдеться в заяві голови наглядової ради неплатоспроможного "Дельта банку" і його основного власника Миколи Лагуна, повідомляє Інтерфакс Україна.
"Віднесення "Дельта банку" до системно-важливих дозволяє нам розраховувати на якнайшвидший початок процедури відновлення роботи банку за підтримки НБУ і Кабінету міністрів шляхом часткової або повної рекапіталізації", – заявив Лагун.
За словами Лагуна, "Дельта банк" сам звернувся з клопотанням до НБУ, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Кабінету міністрів про визнання банку неплатоспроможним, введення тимчасової адміністрації і встановлення тимчасового мораторію на задоволення вимог кредиторів.
Такі кроки, на думку власника фінустанови, дозволять приступити в стислі терміни до процедури відновлення платоспроможності банку за допомогою зовнішнього інвестора або держави.
"За підтримки держави банк має всі шанси не тільки зберегти лідируючі позиції на ринку, але і високу привабливість як об'єкт для інвестування в майбутньому", – зазначив Лагун.
Як повідомляв INSIDER, Нацбанк своїм рішенням 2 березня відніс до категорії неплатоспроможних четвертий за величиною активів "Дельта банк".
За даними НБУ, з початку 2014 року "Дельта Банку" було надано кредитів на підтримку ліквідності на суму 4,15 млрд грн, а також стабілізаційний кредит на суму 960 млн грн.
Крім того, Міністерством фінансів та Нацбанком обговорювалися плани реструктуризації банку і можливої участі держави в його рекапіталізації. Але, вважаючи незадовільним стан активів банку, регулятор прийняв рішення про визнання банку неплатоспроможним.
Відзначимо, 2 березня Нацбанк також визнав неплатоспроможними ще два пов'язаних з Миколою Лагуном банки – "Кредитпромбанк" і "Омега банк".
Сколько можно красть? Конфисковать личное