Нацбанк визнав неплатоспроможним "Дельта банк" Лагуна

3 березня 201511:09

Нацбанк відніс до категорії неплатоспроможних четвертий за розміром активів "Дельта банк".

Відповідне рішення закріплено постановою правління Національного банку України (НБУ) №150 від 2 березня, повідомляє прес-служба регулятора.

За даними НБУ, 554 тисячі або 94% усіх вкладників АТ "Дельта Банк" мають вклади в межах гарантованої Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суми 200 тис. грн і отримають свої вклади в повному обсязі. Решта 6% клієнтів зі значними обсягами вкладів отримають свої вклади в межах гарантованої суми.

"Головний акціонер та керівництво АТ "Дельта Банк" обрали високоризикову стратегію стрімкого зростання за рахунок придбання неякісних активів. Окрім того, агресивна розбудова корпоративного бізнесу АТ "Дельта Банк" у поєднанні з відсутністю достатнього досвіду в обраному сегменті призвели до значного погіршення якості кредитного портфелю та скорочення ліквідності банку", – сказано у повідомленні НБУ.

Водночас, основні акціонери не змогли збільшити капітал у необхідному обсязі та залучити ліквідність для забезпечення виконання зобов’язань перед вкладниками.

За даними НБУ, з початку 2014 року "Дельта Банку" було надано кредитів на підтримання ліквідності на суму 4,15 млрд грн, а після погодження програми капіталізації банку у вересні 2014 року – стабілізаційний кредит на суму 960 млн грн під заставу цінних паперів, гарантованих державою.

"З урахуванням системного значення АТ "Дельта Банк" Міністерством фінансів України та Національним банком України всебічно обговорювалися плани реструктуризації банку та можливої участі держави в його рекапіталізації. Але вважаючи незадовільний стан активів банку регулятор був змушений ухвалити рішення про визнання банку неплатоспроможним", – зазначається у повідомленні.

Як повідомляв INSIDER, раніше голова НБУ Валерія Гонтарева заявляла, що Нацбанк розглядає питання про націоналізацію проблемного "Дельта Банку".

За даними Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, відшкодуванню за рахунок фонду у разі введення тимчасової адміністрації в "Дельта Банк" підлягатимуть депозити на суму близько 15 млрд грн.

Нагадаємо, "Дельта Банк" контролює колишній заступник голови правління "Укрсоцбанку" Микола Лагун.

За даними НБУ, на 1 січня за розміром активів банк посідав четверте місце (60,3 млрд грн) серед 158 діючих банків. 

 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

16.11.2018, 18:40
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus