Тижневий огляд Ради: нарешті мова, саміт НАТО, протимінна діяльність

А ще спільний транзит і стандартизація з ЄС
26 апреля 201917:03

Верховна Рада цього тижня ухвалила закон про функціонування української мови як державної. Депутати розпочали розгляд документу ще 28-го лютого і з того часу працювали лише над ним.

Одразу після мови парламентарі вирішили ще декілька важливих питань: ухвалили постанову про проведення в Києві Парламентської асамблеї НАТО в 2020 році, ухвалили зміни в закон про протимінну діяльність, які розблоковують роботу по розмінуванню міжнародними організаціями та ухвалили закон про охорону українських лісів від вирубки.

INSIDER підготував огляд рішень Верховної Ради цього тижня.

Мова

Законопроект запроваджує Національну комісію зі стандартів мови. Вона відповідатиме за затвердження стандартів мови, правопису, методів та процедур перевірки рівня володіння державною мовою. Визначається шість рівнів володіння мовою: від А1 (початкового), до С2 (вільне володіння). Тести на рівень знання мови будуть безкоштовними. Всі категорії державних чиновників складатимуть іспити з мови та будуть зобов’язані використовувати її на роботі, крім народних депутатів.

ЧИТАЙТЕ ПОДРОБИЦІ: Довга дорога до мови

Саміт НАТО

235 народних депутатів підтримали постанову про проведення Парламентської асамблеї НАТО у Києві 22-25 травня 2020 року. В ході роботи Асамблеї мають відбутися пленарні засідання, засідання комітетів, протокольні заходи, ознайомчі візити тощо. Постанова передбачає утворення оргкомітету з підготовки і проведення весняної Парламентської асамблеї НАТО.

Протимінна діяльність

234 депутати прийняли поправки в закон про протимінну діяльність, які дозволяють міжнародним донорам фінансувати напряму безпосередньо виконавця робіт. Закон дозволяє залучити донорські кошти від Японії, Британії, Євросоюзу, Сполучних Штатів Америки, Канади для розмінування замінованих територій Донецької та Луганської областей.

Технічне регулювання за стандартами ЄС

Депутати в першому читанні ухвалили законопроект, який має гармонізувати українське законодавство із нормами Європейського Союзу в частині стандартизації промислових товарів. Це надасть змогу усунути бар’єри в торгівлі між Україною та ЄС.

Спільний транзит з ЄС

Парламентарі ухвалили в першому читанні проект закону про режим спільного транзиту з ЄС. Документ дозволить Україні застосовувати європейські транзитні правила і використовувати єдину митну декларацію. Це має прискорити і здешевити процес переміщення товарів.

Захист українських лісів

241 народний депутат підтримав закон, який збільшує штрафи за вирубку та знищення лісів. Також депутати знизили обсяги вирубки і незаконного вивезення лісу, за які передбачена кримінальна відповідальність. Незаконна вирубка чи пошкодження дерев каратимуть штрафами від 510 до 1020 гривень. Кримінальна відповідальність наступатиме, якщо шкода в 20 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум. За такі дії каратимуть штрафом від 17 до 25,5 тисяч гривень. Найтяжчою санкцією за порушення законодавства буде 10 років позбавлення волі.

Питна вода для Маріуполя

258 депутатів ратифікували договір з Францією, який надасть змогу забезпечити Маріуполь питною водою. Наразі прифронтове місто має складнощі з постачанням води, оскільки підприємство “Вода Донбасу”, яке забезпечувало місто водою, знаходиться на тимчасово окупованій території. Ратифікації надає можливість залучити 64 мільйона євро на запровадження в місті сучасного комплексу з очистки та знезараження води, проведення модернізації існуючої системи водопостачання та водовідведення. Кредит надається на 30 років, включаючи пільговий період в 10 років.

Сонячні електростанції

251 народний депутат підтримав у другому читанні законопроект, який забороняє встановлювати домашні сонячні електростанцій на землі. Умова отримання “зеленого” тарифу для СЕС потужність до 50 кВТ - встановлення їх на дахах, фасадах будівель та інших капітальних спорудах. Якщо документ підпише президент, нові правила почнуть діяти з 2020 року.

Тимчасові слідчі комісії ВР

В першому читанні депутати підтримали законопроект, який має врегулювати діяльність тимчасових слдчих комісії та тимчасових спеціальних комісій. За комісіями хочуть закріпити право на отримання для розслідування матеріалів та документів від органів управління і установ незалежно від форми власності, включно із грифом “таємно”. До посадовців, у разі якщо вони не приходитимуть на засідання ТСК, пропонується застосовувати привід правоохоронцями.

Звернення через російські паспорти

Депутати ухвалили постанову про звернення до ООН, ОБСЄ, Ради Європи та їхніх парламентських асамблей, Європейського парламенту, Міжпарламентського союзу, парламентів та урядів країн ЄС, США, Канади, Північноатлантичного Альянсу, дипломатичних представництв іноземних держав в Україні через рішення Російської Федерації про спрощення процедури видачі російських паспортів мешканцям окупованих територій Донецької та Луганської областей. Такі дії депутати назвали “злочинними” та поприсили світ не визнавати паспорти РФ, видані мешканцям окупованих територій, і разом з тим, депутати попросили світ посилити санкції проти РФ.

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

26.04.2019, 17:05
Добавить
Система Orphus