Обзор судов по делам Майдана за 22-24 апреля: есть достижения

26 апреля 201915:30

Цього тижня у майданівських справах є відчутні досягнення. Головне з них – прокуратура закінчила читати обвинувальний акт тітушці Юрію Крисіну. Чому це досягнення? Тому що читали цей обвинувальний акт близько 9 місяців, продираючись крізь процесуальні диверсії на кожному засіданні.

Пропонуємо огляд судів у справах Майдану за період з 22 по 24 квітня.  

Розстріли 20 лютого: адвокати борються за "грузинських снайперів"

На засіданні 23 квітня в одній з найважливіших справ Майдану щодо розстрілів 20 лютого на Інститутській допитали свідка  Владислава Андрійчука.

Він розповів про кулю, яку передав слідству у якості речового доказу. Цю кулю він взяв у лікаря.

"Наприкінці 2014 – на початку 2015 року мій знайомий журналіст Юрій Бутусов попросив мене зустрітись із лікарем Луциком та забрати в нього пакунок. Як зустрівся – це був прозорий пакет із кулею всередині. Забрав його та відвіз Бутусову. Через деякий час він попросив мене віддати цю кулю слідчому", - розповів свідок.

Раніше захисники підсудних подавали кілька клопотань, у яких просили допитати у якості громадян Грузії – так званих "грузинських снайперів".

За словами адвокатів, ці громадяни перебувають нині в Білорусі, а тому їх можна допитати по відеозв’язку. Натомість суддя зазначив, що підтверджень перебування цих людей в Білорусі немає, тому відмовив у задоволенні клопотання.

23 квітня після допиту Андрійчука виступив адвокат Олександр Горошинський. Він попросив суд  озвучити мотивовану ухвалу про роз’яснення цього рішення.

Головуючий суддя порадився з присяжними в нарадчій кімнаті та відмовив адвокатам.

“Грузинські снайпери” - мем та меседж російської пропаганди, який давно засівається  в інформаційному полі. Російські та іноземні(афільовані з кремлівськими проектами) “журналісти” відзняли не один сюжет,  про те, що стрілянину на Майдані почали “грузинські снайпери”, які стріляли у тому числі по протестувальниках. Однак жодного вагомогу доказу такої версії у сюжетах наведено не було, а “свідчення” осіб, які видають себе за “грузинських снайперів” не стикуються ані з відомими обставинами та фактами, ані хоча б між собою.

Крисіну закінчили читати обвинувальний акт

24 квітня прокурор Юлія Малашич закінчила зачитувати обвинувальний акт “тітушководу” Юрію Крисіну.  Обвинувальний акт про викрадення та катування учасників Революції Гідності у січні 2014 та напад з вибухівкою на барикади у лютому 2014 Крисіну читали 9 місяців.

Засідання часто відкладались, зокрема і через неявку адвокатів.

15 травня су продовжить розглядати по суті цю справу і нарешті зможе перейти до допиту потерпілих, свідків, дослідження письмових та аудіовізуальних доказів.

Як відомо, Крисін уже відбуває покарання за напад на журналіста В’ячеслава Веремія, внаслідок якого останній загинув. Спершу у закритому від громадськості та ЗМІ процесу йому призначили умовне покарання, але після скарги Апеляційний суд змінив вирок, засудивши Крисіна до 5 років реального ув’язнення. Зараз він перебуває у Торецькій колонії і бере участь у засіданнях у інших своїх судових справах через відеозв’язок.

Керівництво київського Беркуту: адвокати мають претензії

Одна з судових справ про “зачистку” студентського Майдану 30 листопада 2014 року.

Фігуранти: колишні заступники командира київського полку "Беркуту"  Андрій Дидюк та Микола Тягнирядно, заступник начальника управління громадської безпеки Олег Мариненко, а також командири рот Юрій Шевченко та Євген Антонов.

Зараз у цій справі досліджують письмові докази. Як розповів потерпілий Сергій Колоша, адвокати підсудних реагують ледь не на кожен документ, який намагається долучити прокуратура.

Серед таких документів – заяви про оголошення потерпілими, експертизи, медичні документи, витребувані з лікарень.

"У адвокатів така стратегія: вони ставлять під сумнів ті докази, які намагається долучити сторона обвинувачення. Говорять, що непроцесуальним чином отримано той чи інший документ, скаржаться на якість ксерокопій", - розповів Сергій Колоша.

Суддя Віталій Циктіч в більшості випадків зазначає, що надасть оцінку матеріалам у нарадчій кімнаті.

Справа генерала Гриняка: обвинувальний акт читають повністю

Фото Олександра Тимошенка

Генерала Володимира Гриняка обвинувачують у керуванні штурмом Майдану увечері та вночі з 18 на 19 лютого 2014 року. Також, за даними слідства, Гриняк виплачував незаконну винагороду "беркутівцям", які виконували його накази.

Як повідомляє потерпілий Олександр Тимошенко, 23 квітня Гриняку продовжили читати обвинувальний акт, в якому 239 сторінок. Зупинились на 66-му аркуші. Сторона захисту проти скороченого ознайомлення з обвинувальним актом.

Зачитування відтак дещо абсурдне: в акті, наприклад, кілька разів дублюється список із 387 потерпілих.

Командир харківського "Беркуту", штурм 18 лютого:  допитали потерпілого

Фото Олександра Тимошенка

У Дарницькому районному суді слухають справу екс-командира батальйону харківського "Беркуту" Владислава Лукаша.

Нині там триває допит потерпілих. Всього їх 174.

На засіданні 22 квітня свідчив один з потерпілих Павло Кучер.

Лукаша обвинувачують у незаконному перешкоджанні проведенню мирних мітингів і демонстрацій із застосуванням фізичного насильства, перевищенні влади та службових повноважень, а також в умисному перешкоджанні діяльності журналістів.

У суді досліджується два епізоди – 1 грудня 2013 року та 18 лютого 2014. Тоді, на думку слідства, Лукаш віддавав накази підлеглим силою розганяти протестувальників.

Один з потерпілих, Олександр Тимошенко, розповів у коментарі Insider, що в

Дарницькому суді вже тривалий час є технічні проблеми. Зокрема, вони стосуються і онлайн-трансляцій судових засідань на сайті Судової влади України.

Зокрема, засідання 22 квітня транслювалось у дуже поганій якості.

Побиття та затримання студентів-акторів 20 січня: розгляд не можуть почати

Фото Адвокатська дорадча група

Справу про незаконне затримання та побиття шістьох студентів університету імені Карпенка-Карого досі не почали розглядати у суді.

24 квітня підготовче засідання не змогли провести вже з третьої спроби.

У справі фігурують двоє колишніх міліціонерів-оперативників Іван Гайдашук та Сергій Криничук. 20 січня 2014 року вони затримали та доставили до відділку поліції студентів. Затримували їх за "організацію масових заворушень". Їх побили та незаконно затримали, коли вони йшли з акцій протесту вночі пішки до свого гуртожитку - оперативники якийсь час слідували за ними, а потім організували напад.

До студентів під час затримання застосовували силу. Один із них отримав струс мозку.

На першому засіданні у цій справі сторона захисту заявила, що була неналежним чином поінформована про засідання. На засіданні 3 квітня не з’явився захисник одного з обвинувачених.

24 квітня Гайдашук зазначив, що начебто адвокат відмовилась його захищати, і попросив час на пошук нового адвоката. Але жодних підтверджень цим словам не надав. Відтак розгляд справи вчергове перенесли.

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

26.04.2019, 15:37
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

    • 31 марта 2020

    Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

     
    • 31 марта 2020

    Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

     
    • 30 марта 2020

    Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

     
    • 30 марта 2020

    Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

     
Система Orphus