Колишньому президенту "Укрбуду" Микитасю застосували запобіжний захід та збільшили розмір застави

22 жовтня 201922:31

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду, 22 жовтня, розглянула клопотання прокуратури щодо застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави колишнього народного депутата та колишнього президента Української державної будівельної компанії "Укрбуд" Максима Микитася, який підозрюється в організації корупційної схеми з квартирами для Нацгвардії. Про це із зали суду повідомляє журналіст Insider.

Максим Микитась та його адвокати. Фото: Герман Крігер

Після 8-ми годинного засідання суд постановив частково задовольнити скаргу прокурора Скибенка про прийняття найсуворішого запобіжного заходу - тримання під вартою до 14 листопада 2019 року з можливістю застави у 80 млн гривень. Прокурор вимагав заставу у розмірі 300 мільйонів.

Окрім того, суд заборонив Микитасю підтримувати будь-які відносини зі свідками по справі, виїздити з області, також він має здати свої паспорти.

Адвокат Микитася Павло Козлов назвав вимогу прокурора збільшити заставу до 300 млн гривень безальтернативною - він вважає, що у його підзахисного фізично немає можливості сплатити таку суму, тому він буде змушений залишитися під вартою.

Раніше Вищий Антикорсуд обрав для Микитася запобіжний захід у вигляді застави в 5,5 млн гривень, проте прокурор САП по справі Олексій Скибенко подав скаргу на це рішення збільшивши суму застави до 300 млн гривень.

Фото: Герман Крігер

Прокурор пояснив, що ця сума - це 10% від загальних статків Микитася, які становлять 3 млрд гривень. Сам обвинувачений не підтвердив, що володіє такою сумою грошей.

Також стало відомо, що адвокати разом з обвинуваченим проводили експеримент - вони їздили у аеропорт Бориспіль, де виявили, що засіб електронного контролю, який вдягнений на ногу Микитася, не спрапрацовує у аеропорту. Тобто, він повідомить правоохоронні органи про втечу підсудного тільки тоді, коли він вже буде у повітрі за межами Києва. Одже, не гарантує перебування Микитася у межах Київської області, тому адвокати просили суд зняти браслет через його не ефективність і тому що він заважає нормальному життю обвинуваченого.

Тим часом, протягом усього засідання під стінами суду відбувалась акція "Незаконного забудовника Микитася - за грати" - більше сотні чоловік та похилого віку жінок скандували "Микитася за грати".

Опоненти Максима Микитася. Фото: Герман Крігер

 Розгорнуто пояснити свою позицію вони відмовлялись, а спікером акції виступив Віталій Черняхівський, який організовував сумлінні мітинги проти забудов ще за часи мера Леоніда Черновецького.

Спікером акції виступив Віталій Черняхівський. Фото: Герман Крігер
Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

22.10.2019, 22:43
Додати
Система Orphus