У Раді зачитали меморандум, де російській мові дається статус державної

Після зачитування пункту про мову в сесійній залі розпочався скандал
20 травня 201417:37

Спікер Олександр Турчинов зачитав у парламенті текст узгодженого більшістю фракцій меморандуму.

Він передбачає дотримання Женевських угод, амністію всіх, хто не обвинувачується у тяжких злочинах і вбивствах, децентралізацію влади і пов’язаних із цим змін у Конституцію України, повідомляє кореспондент INSIDER.

Також у меморандумі прописано надання поруч із конституційною українською мовою надання статусу державної російській мові.

Саме після зачитування цього пункту в сесійній залі розпочався скандал.

Зокрема нардеп від УДАРу Ірина Геращенко виступила за те, щоб у такому разі забезпечувався відповідний статус і права для всіх мов національних меншин.

У свою чергу ВО "Свобода" відмовилася голосувати, а позафракційна Інна Богословська попросила технічну перерву, оскільки законопроект був змінений.

За 20 хвилин до розгляду журналісти INSIDER бачили текст меморандуму і в ньому не було нічого сказано про мову.

Пізніше, вже в залі, "регіонал" Валерій Писаренко через позафракційного Ігоря Єремєєва передав інший варіант меморандуму. Єремєєв підійшов до Турчинова, показав цей проект. Помітно було, що вони сперечаються, після чого спікер почав читати той документ, який був у нього на столі.

Нагадаємо, норму про статус російської мови вимагали прописати в меморандумі саме "регіонали".

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

 • Я вимагаю від влади вирішувати мовне питання, а також питання про блоковий чи позаблоковий статус України через загальнодержавний референдум! Східняки нехай собі між собою розмовляють хоч китайською - ніхто їм цього не забороняє, але заставляти моїх внуків вивчати у школі мову окупантів - цього я не дозволю, і, я впевнений, я далеко не один такий!

 • Київська влада дійшла до повного маразму: як можна робити другою державною мову окупантів?! На сході вбивають людей тільки за те, що вони заговорили українською! За що ж боролись, за що гинули на Майдані, за що гинули наші військові? Щоб це східняцьке бидло добилось свого? Східняки - це бидло, яке валить туди, куди накаже пастух. Прищемили хвіст олігарху Ахметову, він кинув клич - і всі повернули в той бік, куди він вказав. Бидло - це найбільш точна характеристика східняків. А Київська влада за мовне питання одержить революцію від західної України! Завжди в Україні російська мова була більш привілегійована за "итульну мову нації, а зараз влада хоче взагалі знищити нашу мову. Досить того, що продали Крим за 15 мільярдів позики, яку доведеться все життя відпрацьовувати нашим внукам! Через своє недолуге керівництво напропускали з Росії бойовиків та поклали багато наших українців - за що вони загинули? Краще б Турчинов пішов під кулі!

 • Все правильно. Государственным языком в Украине может быть только украинский язык. Все остальные языки могут иметь только социальный статус.

 • а что неясно, русский станет вторым оф. когда в России украинский станет вторым оф., т.е. коли рак на горі свисне!))

26.11.2018, 16:57
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus