Кабмін дав право компанії Коломойського вибирати біржу для продажу нафти

28 жовтня 201410:55

Кабмін затвердив новий порядок організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти, газового конденсату та скрапленого газу.

Відповідну постанову Кабінету міністрів України №570 від 16 жовтня оприлюднено на офіційному урядовому порталі.

Постановою також скасовано раніше діючий порядок проведення аукціонів з продажу нафти та газу, який діяв з 2011 року.

Зокрема, згідно нового порядку, продавець нафти або газу самостійно визначатиме біржу для проведення аукціону з продажу нафтопродуктів та надаватиме відповідну інформації аукціонному комітету.

Згідно з раніше діючим порядком, біржа для проведення аукціону визначалася за результатами конкурсу, який проводило Міністерство енергетики та вугільної промисловості України.

Як повідомляв INSIDER, раніше Генпрокуратура розпочала кримінальне провадження стосовно службових осіб ПАТ "Укрнафта" за зловживання службовими повноваженнями при продажу нафти і газового конденсату у липні 2014 року.

Зокрема, як встановили в ГПУ, "Укрнафта" продала 314 тис. тонн нафти сирої та газового конденсату за заниженою ціною на "Українській міжбанківській валютній біржі", через що підприємство недоотримало 640 млн грн.

Водночас, Міненерговугілля в червні 2014 року визначило переможцем конкурсу з проведення аукціонів для продажу нафтопродуктів "Українську універсальну біржу".

Зазначимо, що продаж енергоресурсів через біржовий аукціон є обов'язковим у разі, якщо контрольний пакет видобувної компанії належить державі або вона працює на умовах спільної діяльності з держкомпанією.

Нагадаємо, державі в особі НАК "Нафтогаз України" належить 50% +1 акція ПАТ "Укрнафта", однак оперативний контроль над компанією здійснює фінансово-промислова група "Приват" Ігоря Коломойського.

 

 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

16.11.2018, 12:26
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus