У вівторок, 20 листопада, суддя Соснівського районного суду Черкас Сергій Пироженко повинен був зачитати повний текст ухвали щодо підозрюваних у вбивстві та катуванні журналіста Василя Сергієнка.
Ймовірного організатора вбивства Вадима Мельника та підозрюваного у виконанні вбивства Віктора Горбенка збирались відпустити під заставу у 2 млн грн та 800 тис грн відповідно.
Резолютивну частину ухвали в суді озвучили 16 листопада. Тоді черкаські активісти намагались заблокувати зал засідань, однак їх силою відтіснили із зали суду.
Insider вів пряму трансляцію із зали черкаського суду.
01-05. Засідання завершилось.
01-02. Суддя зачитав ухвалу, якою змінив запобіжний захід Вадиму Мельнику на тримання під вартою терміном 60 діб.
![]() |
Також суддя зобов'язав негайно допустити лікарів до Вадима Мельника в СІЗО.
"По Горбенку суд позбавлений права розглядати клопотання, оскільки він не має свого захисника", - сказав суддя.
Клопотання з приводу зміни запобіжного заходу Горбенку розглядатимуть 21 листопада о 12 годині.
00-57. Суддя продовжує знаходитись в нарадчій кімнаті. Адвокат Шадрін не реагує на лікарів. Його тиск нормалізувався, цукор в крові, за словами лікарів, теж в нормі.
00-20. Прокурор просить суд змінити запобіжний захід Горбенку та Мельнику на тримання під вартою. Також прокурори просять надати мндичну допомогу Мельнику в СІЗО.
Шадріну продовжують надавати медичну допомогу в залі суду.
![]() |
Шадріну надають допомогу |
Недибалюк по відео-зв'язку заявляє про порушення своїх прав та прав Мельника, якому "вже 5 годин не надають допомогу".
Суддя пішов до нарадчої кімнати.
00-15. Суддя зачитує ухвалу. Клопотання про відвід секретарю не задовольнили.
|
||
00-12. Лікар говорить, що в Шадріна гіпертонічний криз, у нього тиск 140. Його хочуть госпіталізувати.
00-03 - Швидка поїхала, а потім повернулась. Активісти роблять "селфі" з адвокатом Шадріним, який сидить на підлозі біля "вертушки".
00-01. Активісти проконтролювали, щоб адвоката Шадріна не вивели із приміщення суду, бо на їх думку він симулює, щоб зірвати розгляд клопотання судом.
![]() |
00-00 Настало 21-е листопада.
22-50. Під час перерви адвокат закрився в туалеті і викликав Швидку. Потім вийшов з туалету і сів на підлогу біля виходу із суду.
Приїхали лікарі.
|
||
23-26. Суддя пішов до нарадчої кімнати.
23-24. Адвокат Шадрін заявив відвід секретарю, бо вона "не йде додому в позаробочий час, а продовжує виконувати свої професійні обов'язки". Це, на думку адвоката, свідчить про її упередженість.
23-21. Прокурор вважає, що суду нічого не перешкоджає розглянути клопотання про зміну запобіжного заходу.
Адвокат починає кричати на прокурора.
23-16. Адвокат оголошує клопотання про те, аби зобов'язати керівника СІЗО впустити до Мельника працівників невідкладної кардіологічної допомоги.
Олександ Шадрін також просить суд відкласти засідання.
23-08. Судді вийшли з нарадчої кімнати, головуючий озвучив ухвалу та відмовив у задоволенні клопотання про відвід суддів.
![]() |
22-38. Суддя пішов до нарадчої кімнати з приводу клопотання про відвід колегії суддів.
22-36. Прокурори заявили, що немає підстав для відводу суддів.
Адвокат Шадрін заявляє, що до Мельника не допустили лікарів "Швидкої".
22-32. Адвокат Олександр Шадрін заявив, що присутні в залі активісти пошкодили колесо його автомобіля, коли він намагався поїхати від СІЗО.
Усі адвокати Центру безоплатної юридичної допомоги заявили, що обвинувачені відмовились від них, бо мають своїх адвокатів.
Тому захисники Центру зазначили, що не мають права представляти інтереси обвинувачених в суді.
22-19. Засідання поновилось після перерви. Три адвокати обвинувачених з'явились у залі суду і заявили клопотання про відвід колегії суддів.
19-55. У прес-службі Соснівського суду заявили, що запобіжний захід не є вироком і не може свідчити про те, що винні не будуть покарані.
Водночас, у прес-службі суду додали, що наразі Європейський суд з прав людини розглядає справу щодо "свавільного затримання Вадима Мельника, ненадання йому медичної допомоги, необґрунтованого продовження тримання під вартою". Стосовно Віктора Горбенка, повідомили у суді, сторона захисту посилалась на те, що підозрюваний може вватися таким, що відбув 2/3 частини покарання у разі засудження за ч.3 ст.146 КК України до максимального строку 10 років.
! Національна спілка журналістів України звернулася до Вищої ради правосуддя, ГПУ та Національної поліції з вимогою не допустити уникнення від відповідальності вбивць журналіста й активіста Революції гідності Василя Сергієнка.
18-45. Суддя прийняв рішення звернутись до Центру з надання безоплатної безкоштовної допомоги, аби призначити обвинуваченим безкоштовного адвоката.
В суді оголосили технічну перерву, щоб адвокат міг прибути до зали суду.
! Апеляційний суд Черкаської області звернувся до Вищого суду, аби той визначив, який із апеляційних судів повинен розглянути апеляцію прокурора на рішення про зміну запобіжного заходу. В Апеляційному суді Черкаської області не можуть зібрати колегію суддів.
18-33. Адвокат під впливом активістів повернувся до СІЗО.
18-22. Активісти "зловили" адвоката біля приміщення СІЗО. Вони намагаються повернути адвоката до СІЗО, щоб він продовжив захищати своїх підзахисних, адже ті просять не розглядати клопотання прокурора без їх захисника.
18-00. На YouTube-каналі "Судової влади України" починається онлайн-трансляція засідання.
17-57. Підсудні знову з'явились на відео-зв'язку. Мельник лежить на стільцях. Медичний працівник вказав, що у Мельника "гіпертонічний синдром неускладнений".
![]() |
Мельник говорить, що погано себе почуває |
Підсудні говорять, що не можна проводити розгляд клопотання без їх захисників. Адвокат Олександр Шадрін залишив СІЗО.
Суддя знову пішов до нарадчої кімнати приймати рішення про розгляд клопотання.
17-55. Суддя відмовив у клопотанні адвоката.
17-37. Суддя в нарадчій кімнаті вирішує, чи задовольняти клопотання адвоката про відвід прокурора.
17-12. Лідер черкаського осередку "Національно корпусу" Дмитро Кухарчук: "Мельник не повинен вийти під заставу. Ми будемо блокувати приміщення суду та СІЗО".
17-09. Мельника відвели до медичного кабінету, інші підсудні розійшлись по камерах СІЗО, адже, за словами адвоката, слідчий кабінет закінчив роботу о 17 годині.
17-01. Мельник просить викликати йому "Швидку", зв'язок суду із СІЗО перервався.
16-57. Адвокат заявляє відвід одному з прокурорів через те, що той "спонукає суддю до порушення прав підсудних". Адвокат зривається на крик та називає присутніх в залі людей "псевдоактивістами".
16-55. Мельник говорить, що не може брати участь в засіданні через те, що в нього "серцевий напад".
16-53. Адвокат Олександр Шадрін зробив зауваження головуючому судді, наголосивши про порушення прав його підзахисного.
16-52. Суддя прийняв рішення продовжити засідання і заслухати прокурора з його клопотанням.
16-46. Адвокат пропонує проводити наступне засідання в закритому режимі, адже під час засідання "буде озвучена інформація про стан здоров'я обвинувачених".
Прокурор наполягає на тому, щоб провести засідання сьогодні і розглянути клопотання про зміну запобіжного заходу Мельнику, адвокат якого присутній.
Адвокат Шадрін наголошує, що таким чином буде порушено право на захист Мельника, адже відсутній один з двох його адвокатів. "Це буде підставою для оскарження вироку, яким би він не був", - сказав адвокат.
16-36. Прокурор просить розглянути його клопотання про зміну запобіжного заходу. Адвокат каже, що судове засідання на сьогодні не призначено і стверджує, що розгляд клопотання потрібно перенести на 28 листопада, коли призначено засідання.
![]() |
16-33. Суддя закінчив озвучувати ухвалу, згідно з якою суд встановив відпустити Горбенка і Мельника під заставу, і в разі внесення застави призначити їм домашній арешт із застосуванням електронних засобів контролю.
16-04. Суддя говорить, що Мельник, підозрюваний в організації викрадення та вбивства Василя Сергієнка, був затриманий у травні 2017 року з порушенням законодавства, та задовольнив скаргу сторони захисту.
15-45. Суддя Пироженко з'явився у залі суду і почав оголошувати ухвалу. Підсудні беруть участь в засіданні по відео-зв'язку.
15-36. Люди під судовою залою вигукують: "Суддю, суддю!" Суддя Пироженко досі не з'явився.
15-30. Біля черкаського СІЗО активісти повісили шибеницю. Тим часом у суді близько 50 людей очікують появи судді Пироженка. Він досі не почав оголошення повного тексту ухвали, анонсоване на 14-30.
![]() |
15-01. Прокурор Греков припустив, що Мельник після внесення застави може уникати слідства, або впливати на свідків.
![]() |
14-53. Прокурор Антон Греков розповів журналістам, що подав клопотання до суду на зміну запобіжного заходу на тримання під вартою.
"Жодних перешкод для того, аби суддя розглянув клопотання сьогодні, як на мене, у суду немає".
14-35. Черкаські журналісти склали заяву, та вимагають від суду найскорішого завершення розгляду і винесення вироку. Вони обурені діями суддів, які відпустили Мельника та Горбенка. Звяву журналісти готуються передати судді під час оголошення ним тексту ухвали.
![]() |
14-09. Керівник СІЗО Роман Дяченко підтвердив, що за Мельника внесли заставу. "Сьогодні вранці внесли заставу. Він буде звільнений протягом доби згідно з чинним законодавством", - сказав він.
Під СІЗО присутні більше 30 активістів. Вони збираються розділитись, частина чергуватиме під СІЗО, інші підуть до суду.
![]() |
13-41. Активісти і друзі Василя Сергієнка прийшли до слідчого ізолятора. Друг убитого Сергієнка Олег Собченко повідомив, що за Вадима Мельника внесли заставу 2 млн грн. Цю інформацію йому підтвердили в прокуратурі.