Закуплені Міністерством оборони неякісні бронежилети відправили на повторну експертизу. Прокурор Микола Середа, який є процесуальним керівником у цій справі, каже, що підстав для цього немає. А Генеральний прокурор Луценко дав два дні на виконання доручення, інакше пообіцяв «розігнати весь відділ».
У чому справа
Генеральна прокуратура веде кримінальну справу відносно керівництва Міністерства оборони. Ті, нібито, закупляли за завищеними цінами неякісні бронежилети. Прокурор Середа стверджує: підстав закупляти бронежилети взагалі не було.
«Міноборони вирішило купити 20 тисяч бронежилетів. При чому потреби в таких бронежилетах не було. На складах лежала належна кількість бронежилетів. В Міноборони не можуть пояснити, в чому необхідність цієї закупівлі», - сказав Середа. Він підозрює, що посадові особи Міноборони «мали свій особистий інтерес».
Сума закупівлі склала 176 млн 240 тис. грн. У лютому цього року провели тестування і виявили, що бронежилети не відповідають вимогам.
На той момент, каже прокурор, було поставлено 4 тисячі бронежилетів. «У квітні після журналістського розслідування було встановлено, що ці бронежилети не відповідають балістичним характеристикам, вони пробиваються. Про це доповіли заступнику міністра оборони. Однак, потім було поставлено ще 7 тисяч бронежилетів такої ж якості», - наголосив Середа.
За його словами, після прийняття 11 тисяч бронежилетів, керівництво Міноборони дало вказівку виробнику виправити недоліки.
Що відбувається в Генпрокуратурі
Неякісні бронежилети із числа 11 тисяч отриманих відправили на експертизу, результатів якої ще немає. Та попри це, каже Середа, Генпрокурор Юрій Луценко дав вказівку призначити експертизу в іншій установі. Причину цього не назвав. На думку процесуального керівника, це рішення дивне і необгрунтоване.
Це затягне розслідування на кілька місяців. «Було виставлено ультиматум: або ви призначаєте експертизу, або ви будете звільнені. Мною ця вказівка була не виконана. На жаль, інші прокурори прийняли таке рішення, і матеріали завезли на експертизу. Це тягне за собою затягування розслідування на місяці», - сказав Середа.
У генпрокурора Юрія Луценка цю ситуацію поки не коментують.
Що говорять в Міноборони
Крім Генпрокуратури кримінальне провадження відкрили і в ДБР. Там навіть оприлюднили фрагменти розмов чиновників Міноборони з приводу закупівлі бронежилетів. «Вони (чиновники Міноборони, - ред.) знали про те, що бронежилети прострілюються, але, не дивлячись на це, прийняли продукцію у виробника», - йшлося у повідомленні ДБР.
Натомість у Міноборони заявили, що ці аудіозаписи сфабриковані, аби «сформувати суспільну думку». «В даному аудіо, яке виставлено, мова йде спочатку про партію бронежилетів, а потім туди додають інформацію, яка не стосується цієї партії. Туди додають інформацію, яку ми мали під час розробки технічних умов по новому бронежилету, де ми його перевіряли”, - наводить слова представника ЗСУ Дмитра Марченка «Укрінформ».
Міноборони звернулось до Печерського суду зі скаргою на ДБР.
Де ж підозри
Ані в кримінальній справі ДБР, ані в провадженні Генпрокуратури жодній особі досі не оголосили підозру. Прокурор Микола Середа говорить, що в подібних справах важливою є матеріальна складова. Тобто, потрібно встановити, чи завдані державі збитки і на яку суму. Це, каже прокурор, має зробити експертиза. Після її результатів можуть бути оголошені підозри.