Стокгольмський Арбітраж зобов'язав НАК "Нафтогаз України" виплатити "Газпрому" понад 2 мільярди доларів за поставлений газ.
Про це заявили в "Газпромі", передає "Інтерфакс-Україна".
Загальна сума складається з простроченої заборгованості за поставки газу в розмірі 2,019 млрд доларів, а також відсотки з 22 грудня 2017 року по дату здійснення такого платежу в розмірі 0,03% за кожен день прострочення.
Також суд зобов'язав "Нафтогаз" щорічно з 2018 року відбирати і оплачувати 5 млрд куб. м газу.
Суд відмовив "Нафтогазу" в праві на перегляд ціни газу за період з травня 2011 року по квітень 2014 року і у стягненні переплати за газ за період з травня 2011 року по 26 квітня 2014 року в сумі близько 14 млрд доларів, стверджують в "Газпромі" .
За словами російської сторони, до контракту не повинно застосовуватися ні європейське, ні українське антимонопольне законодавство і встановлюється обов'язковість застосування положень "бери або плати" до закінченню терміну дії контракту.
"Арбітри визнали чинними основні положення контракту і задовольнили більшу частину вимог "Газпрому" про оплату поставленого газу", - коментує російська компанія.
Як відомо, у НАК "Нафтогаз України" заявили, що виграли арбітраж проти Газпрому за контрактом на постачання газу.
Стокгольмський арбітраж повністю відхилив вимоги Газпрому за пунктом "Бери або плати" на суму 56 мільярдів доларів в 2012-2017 роках.
Зазначається, що Арбітраж знизив ціну газу для НАК "Нафтогаз України", що купувався у російського "Газпрому" у другому кварталі 2014 року, на 27,4% - до 352 доларів з 485 доларів за 1 тисячу кубометрів.
Загалом "Нафтогаз" подав два позови: щодо транзитного контракту і щодо контракту на купівлю-продаж.
Хочете швидко дізнаватися про важливе? Підписуйтеся на наш Телеграм


