Речник Міністерства оборони Вікторія Кушнір заявила, що під нову хвилю часткової мобілізації студенти вищих навчальних закладів не потраплять.
За її словами мобілізації не підлягатимуть тимчасово непридатні за станом здоров'я, доглядачі осіб, які є недієздатними, студенти й аспіранти денної форми навчання, а також батьки з трьома і більше дітьми, цитує її Укрінформ.
Кушнір наголосила, що останні можуть бути призвані на військову службу в разі їх згоди тільки за місцем проживання.
Водночас вона підкреслила, що під нову хвилю мобілізації підпадатимуть переважно військовослужбовці запасу віком 25-60 років, які мають військово-облікові спеціальності Сухопутних військ.
"Під чергову хвилю мобілізації підпадатимуть ті самі категорії громадян, що і під третю, другу та першу черги мобілізації: це військовослужбовці запасу, віком від 25 років до 60 років, які мають військово-облікові спеціальності Сухопутних військ: танкісти, артилеристи, десантники, піхотинці, зв'язківці, ремонтники, водії, механіки різних систем озброєння, фахівці з питань логістики, радіоелектронної боротьби, радіаційного, хімічного, біологічного захисту тощо", - сказала речниця.
Вона підкреслила, що нова хвиля мобілізації до ЗСУ та інших військових формувань, яка розпочнеться вже 20 січня, проводитиметься рівномірно по всій території України.
Згідно із законодавством України, за всіма громадянами, які призвані на військову службу під час мобілізації на особливий період, але не більше одного року, "гарантовано зберігається місце роботи, посада, середній заробіток на підприємстві і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві в установі, організації, незалежно від підпорядкування та форм власності", - запевнила Кушнір.