Анексію Криму Росією не можна ігнорувати або визнавати, але діалог з Москвою необхідно продовжити.
Про це заявили глави МЗС країн ЄС в ході дискусії про політику ЄС щодо східноєвропейських сусідів, повідомляє Deutsche Welle з посиланням на AP.
"Ми повинні наполягати на виконанні міжнародного права", - заявив міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт.
Деякі учасники зустрічі висловилися за більш жорсткі заходи ЄС щодо Москви і прискорення євроінтеграції України.
Глава МЗС Литви Лінас Лінкявічюс заявив, що за нинішньої ситуації Брюссель повинен форсувати прийняття до спільноти Молдови та Грузії. "Все інше Москва інтерпретує як ознаку слабкості", - заявив він.
На це глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер зауважив, що не всі країни Східного партнерства в перспективі мають стати членами ЄС.
"Політика добросусідства не спрямована, в першу чергу, на розширення Євросоюзу", - зазначив міністр. За його словами, метою програми є скоріше згладжування відмінностей між ЄС і його сусідами. При такому тлумаченні євроінтеграції, політика Брюсселя не може розглядатися Росією як порушення сфер впливу, додав Штайнмайер.