Москаль юридично довів, що використання "Беркута" проти людей було незаконним

17 лютого 201417:04

Народний депутат від "Батьківщини" Геннадій Москаль заявляє, що спецпідрозділ "Беркут" із 18 травня 2004 року до 28 січня 2014 року (дата, коли цей підрозділ був узаконений в установленому порядку) існував в Україні, як незаконне збройне формування.

Відповідно, за його словами, використання владою беркутівців проти учасників мирних акцій протесту було незаконним, повідомляє прес-служба нардепа.

Москаль наводить офіційні документи як докази й підтвердження свого твердження. Зокрема він нагадує, що 18 травня 2004 року МВС видало Наказ №529 "Про затвердження положення про підрозділ міліції особливого призначення "Беркут", який підписав тодішній міністр внутрішніх справ Микола Білоконь. Але в цьому наказі не вказано, коли він набуває чинності.

Депутат також навів указ президента від 3.10.1992 року №493/92 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади", в якому йдеться, що з 1 січня 1993 року нормативно-правові акти, які видаються міністерствами тощо, і які зачіпають права і свободи та законні інтереси громадян, підлягають державній реєстрації Мін'юстом.

"Натомість Мін'юст відмовилося реєструвати цей наказ голови МВС, оскільки він не відповідав Конституції та законам України", – наголосив Москаль.

Крім того, з офіційних відповідей на його депутатські запити газет "Урядовий кур'єр", "Голос України" та Міністерства внутрішніх справ вбачається, що цей наказ не публікувався у зазначених виданнях і не доведений до відома громадськості, що передбачає ст. 57 Конституції.

 

"Закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов’язки громадян, не доведені до відома населення в порядку, встановленому законом є не чинними", – нагадав нардеп.

"Тобто підрозділ "Беркут" із 18 травня 2004 року до 28 січня 2014 року (дата, коли цей підрозділ був узаконений в установленому порядку) існував в Україні, як незаконне збройне формування", – підсумував Москаль.

Він також додав, що, згідно зі ст. 8 Конституції, норми Основного закону є нормами прямої дії.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

14.11.2018, 15:06
Додати
Система Orphus