МВФ не збирається платити Росії борг Януковича, - Яресько

12 листопада 201523:26

Міжнародний валютний фонд не має наміру платити борг за українськими єврооблігаціями на 3 мільярди доларів, які утримує Росія.

Про це заявила міністр фінансів України Наталія Яресько в інтерв'ю 5 каналу.

"Ні", - відповіла вона на питання, чи збирається МВФ допомагати Україні виплатити борг.

Вона також нагадала, що Росія є утримувачем тільки одного з 14 випусків українських євробондів і після погодження умов реструктуризації з кредиторами, які утримують інші 13 випусків, Україна юридично не може надати будь-кому кращі умови, аніж іншим кредиторам. При цьому Яресько зазначила, що вона готова до відкритого діалогу з російською стороною, яка висловлювала зацікавленість у ще одній зустрічі щодо боргу.

Як повідомляв INSIDER, раніше Київ запропонував Москві реструктурувати борг в $3 млрд на тих же умовах, що було запропоновано іншим кредиторам. У Кремлі цю пропозицію відкинули.

У жовтні президент Росії Володимир Путін запропонував МВФ дати Україні $3 млрд на погашення боргу, який брав Віктор Янукович.

Офіційний термін виплати боргу минає в грудні.

Наприкінці жовтня Міжнародний валютний фонд заявив, що в найближчому майбутньому ухвалить рішення про зміну своєї політики, яке дозволить продовжувати кредитування тих країн, що мають заборгованість перед офіційним кредитором.

Зміна правил дасть МВФ можливість надати Україні наступні кредитні транші навіть у разі її дефолту за боргом перед Росією. Нинішня політика фонду виключає можливість надання подальшого фінансування країні-члену МВФ, яка має заборгованість перед офіційним кредитором.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

17.12.2018, 09:55
Додати
Система Orphus