Домовленості з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) про виділення НАК "Нафтогаз України" до $300 млн передбачають його закупівлю за контрактом EFET (Європейської федерації енергетичних трейдерів).
Про це заявив директор з розвитку бізнесу НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко, повідомляє Інтерфакс-Україна.
"Для того, щоб не було ніяких унікальних умов прийнято рішення використовувати стандартний контракт EFET", – повідомив Вітренко.
За словами директора "Нафтогазу", російський "Газпром" навряд чи погодиться укласти з "Нафтогазом" EFET-контракт, тому природний газ планується закуповувати за ці кошти у європейських трейдерів.
"З російськими у нас дуже унікальний контракт і ймовірність того, що вони постачатимуть по контракту EFET – вона дорівнює нулю", – додав Вітренко.
Як повідомляв INSIDER, ЄБРР розглядає можливість виділення НАК "Нафтогаз України" торговельного фінансування на суму до $300 млн під держгарантії для покриття фінансового розриву, що виникає в період між закупівлями і продажем природного газу.
За оцінками міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина, Україні потрібно залучити близько $1 млрд для фінансування закупівлі газу.
За словами міністра, поки що успіхів у переговорах з міжнародними фінансовими організаціями про надання коштів для закачування газу в ПГС України немає.
