Фондовий майданчик "Українська біржа" веде переговори з "Московською біржею" про можливість викупу 43,084% власних акцій.
Про це повідомив глава біржової ради "Української біржі" Ігор Мазепа, інформує Інтерфакс-Україна.
"Ми – в стані дискусій з "Московською біржею". Остання така зустріч відбулася наприкінці минулого тижня. У найближчі дні оголосимо про збори акціонерів, які мають відбутися протягом півтора місяця. На ньому буде прийнято фінальне рішення, яке буде підтверджено зборами", – сказав Мазепа.
При цьому глава біржової ради зазначив, що дискусії ведуться не тільки про викуп частки "Московської Біржі", але і про вартість оренди її програмного забезпечення, яка повинна залишитися на прийнятному рівні.
"У нас два варіанти: або ми домовимося про прийнятну ціну і на їх частку, і на вартість обслуговування програмного забезпечення, або ми не домовимося. Ці два питання принципово важливі", – додав Мазепа.
Нагадаємо, 28 червня 2015 року набув чинності закон "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", згідно з яким ліцензіати можуть бути позбавлені ліцензій у разі наявності контролю за їх діяльністю з боку резидента країни, що здійснює збройну агресію проти України.
У зв'язку з цим інший українська фондовий майданчик – "ПФТС" вже оголосив про намір провести 30 липня позачергові збори акціонерів, де буде розглянуто питання викупу біржею контрольного пакета своїх акцій у розмірі 50,0156%, власником якого є "Московська біржа".
"Українська біржа" заснована в 2008 році провідними учасниками українського ринку цінних паперів спільно з російською фондовою біржею "РТС".
Загальний торговельний оборот на біржі за підсумками 2014 року склав 8,56 млрд грн.