ДП "Антонов" і саудівська Taqnia Aeronautics домовилися про розробку і виробництво легкого транспортного літака Ан-32 в Саудівській Аравії.
"Taqnia Aeronautics, дочірня організація саудівської компанії з питань розвитку та інвестицій Taqnia, підписала угоду з підприємством "Антонов" про розробку і виробництво легкого транспортного літака Ан-32 в Саудівській Аравії", – цитують Українські новини повідомлення прес-служби "Антонова".
Згідно з повідомленням, метою угоди є передача технології авіаційного виробництва Саудівській Аравії, а також підготовка аравійських спеціалістів до роботи у сфері авіаційного виробництва.
Зокрема, персонал із Саудівської Аравії навчатимуть українські фахівці в галузі авіаційної промисловості, а трудові ресурси у спільній компанії будуть обмежуватися тільки громадянами України і Саудівської Аравії.
Крім того, передбачається, що науково-технологічний центр імені короля Абдул-Азіза (KACST), компанія Taqnia Aeronautics і "Антонов" виконають доопрацювання існуючої моделі літака Ан-32 з метою збільшення характеристик літака щодо корисного навантаження, дальності польоту і злітних параметрів.
Доопрацювання також передбачає модернізацію кабіни екіпажу з використанням сучасних навігаційних приладів американського виробництва, що дозволить виконувати більш складні завдання, а також інших елементів, які суттєво покращать можливості літака.
Нова модель літака буде носити назву Ан-132 і Саудівська Аравія буде володіти правом інтелектуальної власності та конструкторськими кресленнями на літак.