НБУ поки не розкриває суть нових адміністративних обмежень, які регулятор запровадить для стабілізації ситуації на фінансовому ринку.
Про це заявила глава Національного банку України (НБУ) Валерія Гонтарєва в ході наради з банкірами, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на інформоване джерело в банківських колах.
"Нарада була присвячена новим адміністративним заходам регулятора, спрямованим на посилення монетарної політики. Сьогодні вийде постанова правління НБУ №758, зміст якої Гонтарева детально не коментувала через побоювання дій банків на випередження", – повідомило джерело агентства.
При цьому, за словами банкіра, глава НБУ повідомила, що робота експортерів буде здійснюватися тільки в документарній формі без здійснення передоплат за імпортними контрактами. Також затверджено список критичного імпорту, підвищуються резервні вимоги до банків з 10 березня, але при цьому банкам буде дозволено враховувати в сумі резервів 100% залишків каси.
Як повідомляв INSIDER, Нацбанк вирішив підвищити з 4 березня облікову ставку з 19,5% до 30%.