З метою запобігання різкому зростанню вартості хліба міністерство підписало меморандум з експортерами зерна на 2014/2015 маркетинговий рік з метою збалансування ринку зерна та забезпечення прогнозованого режиму експорту зернових.
Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Ярослав Краснопольський, повідомляє прес-служба міністерства.
За підрахунками заступника міністра, у травні минулого року ціна на продовольчу пшеницю становила 2500 грн за тонну. Враховуючи двохкратну девальвацію національної валюти, прогнозована ціна на травень 2015 року складає 4500-5000 грн за тонну, відтак, ціна борошна сягатиме від 6 до 8 тис. грн за тонну. В результаті, максимальна кінцева ціна на хліб – 9-10 гривень.
"Вочевидь, така ціна може призвести до негативних соціальних наслідків. А додатковим фактором ризику можна назвати ще й стан озимих (близько 16% - слабких та зріджених посівів), військові дії, подорожчання матеріально-технічних ресурсів", – зазначив Краснопольський.
Водночас заступник міністра наголосив, що наразі уряд працює з експортерами для того, щоб забезпечити внутрішній ринок достатніми запасами продовольчого зерна.
"Розуміючи позиції учасників ринку, міністерство шукало шляхи, аби попередити ситуацію, коли зерно буде вивезене за кордон, а власні борошномельні підприємства залишаться без зерна. Завдання меморандуму – окреслити спільне бачення ринкового балансу, виходячи із цього – визначити граничні обсяги можливого експорту (перш за все – продовольчої пшениці)", – сказав Краснопольський.
