Санкції України проти російських компаній матимуть точковий характер і не будуть торкатися категорій товарів.
Про це повідомив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Роман Качур, інформує Інтерфакс-Україна.
"Відповідно до закону про зовнішньоекономічну діяльність, Мінекономрозвитку може вводити санкції щодо окремих компаній, тим самим повністю забороняючи їх економічну діяльність на території України, або переходячи на режим індивідуального ліцензування. Саме з цією метою ми і оприлюднили даний список", – сказав Качур.
За словами заступника міністра, міністерство провело власний детальний аналіз по кожній компанії і галузі, які задіяні у торгівлі з РФ.
"Ми повинні розуміти, що серед цих компаній є компанії транснаціональні з глобальним капіталом, де присутні інтереси наших партнерів. Ми подивимося і будемо діяти максимально точково, щоб не створити проблем для українських компаній", – сказав Качур.
Чиновник наголосив, що введення санкцій має бути достатньо ефективним і точковим, "щоб дійсно досягти ефекту, а не нашкодити своїм же компаніям, які існують на ринку".
Як повідомляв INSIDER, Мінекономрозвитку у зв'язку з прийняттям російським урядом постанови про введення мит щодо деяких товарів українського походження оприлюднило власний перелік товарів для можливого вилучення з режиму вільної торгівлі при імпорті з РФ в Україну.
Запропонований перелік включає 36 товарних груп, зокрема, продукти харчування, предмети побуту, залізничні локомотиви, автомобілі, одяг та косметику.
