До 29 травня Україна повинна погасити частину заборгованості в розмірі $2,5 млрд.
Про це повідомляє прес-служба Міністерства енергетики Російської Федерації.
Згідно з повідомленням Міненерго РФ, внесення $2,5 млрд оплати за газ є частиною плану виходу з газової кризи, який схвалено в ході другого раунду тристоронніх переговорів у форматі Росія-Україна-Євросоюз по вирішенню кризової ситуації в газовій сфері.
"Після тривалого обговорення, що проходило у конструктивній обстановці, в ході якого всі сторони виклали свої позиції, був запропонований порядок виходу з кризи. До 29 травня Україна повинна погасити частину заборгованості в розмірі $2,5 млрд", – повідомляють в Міненерго РФ.
Згідно з повідомленням російського міністерства, в разі оплати вказаної суми, переговори з узгодження ціни на газ для України почнуться вже в п'ятницю і можуть завершитися до понеділка.
"Українська сторона заявила про необхідність проведення попередніх консультацій зі своїм урядом. У разі виконання зазначених умов, 30 травня почнуться переговори з узгодження ціни на газ для України, які передбачається завершити до 2 червня", – наголошується в повідомленні Міненерго РФ.
Як повідомляв INSIDER, раніше глава "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що Росія чекає від України оплати $2 млрд за газ до п'ятниці, 30 травня.
За версією російської сторони, наразі борг "Нафтогазу" за російський газ становить $3,5 млрд.
Нагадаємо, з початку квітня "Газпром" підвищив ціну на газ для "Нафтогазу" з $268,5 за тис. кубометрів до $485.
У свою чергу, українська сторона заявила, що не визнає підвищення ціни і наполягає на необхідності повернення до ціни газу в $268,5 за тис. кубометрів, яка діяла в першому кварталі 2014 року.
Російська сторона заявила, що "Нафтогаз України" повинен внести передоплату за червневі поставки російського газу в Україну до 2 червня, інакше постачання газу для України буде припинено.