Президент Зеленський: неформальність і жорсткість

Хороший виступ в новій ролі
21 мая 201900:08

“Було весело”, - сказав голова парламенту Андрій Парубій, закриваючи урочисте засідання Верховної Ради, на якому колишній комік Володимир Зеленський прийняв президентську присягу.

Інавгурація Володимира Зеленського вирізнялася порівняно з інавгураціями попередніх президентів. В першу чергу - неформальністю, там, де це було доречно.

З іншого боку, Зеленський виглядав досить жорстко і сильно, коли було необхідно.

Ранок

Як личить подібним державним заходам, зранку в середмісті Києва правоохоронці розгорнули максимальні заходи безпеки. В урядовому кварталі перекрили більшість вулиць. Вздовж тротуарів стояли поліцейські кожні кілька метрів, біля будинків шикувалися нацгварійці, чергувала значна кількість рятувальників та медиків.

На вулиці Інститутській за годину до інавгурації евакуатором прибирали залишені водіями обабіч дороги автівки.

Евакуація автівки. Фото: Богдан Хворостяний

Щоб пройти до будівлі парламенту, де мала відбутися інавгурація, довелося пройти кілька кордонів правоохоронців, в тому числі і з металошукачами.

На площі біля Ради стояв екран, на який виводилася трансляція дійства. По периметру площі був паркан, обтягнутий синьо-жовтим полотном. За ним у кілька рядів стояли люди, які прийшли поспостерігати за інавгурацією.

Ближче до десятої години Зеленський з’явився в районі оглядового майданчику Маріїнського парку і попрямував до Верховної Ради пішки.

По обидва боки від нього за невеликим парканом були його прихильники. Новообраний президент жваво вітався з ними, тис руки та фотографувався. З деякими своїми прихильниками Зеленський зупинявся, щоби обійнятися. Під час однієї з таких зупинок він навіть в стрибку поцілував в чоло свого товариша по “Кварталу 95” Євгена Кошового, який стояв у натовпі.

Фото: Адміністрація президента

Публіка досить щедро вітала нового президента оплесками та оваціями.

Витримавши паузу на площі перед будівлею парламенту, Зеленський під оплески зайшов до Верховної Ради червоною доріжкою. В цей момент Парубій відкривав урочисте засідання.

В залі під куполом на інавгурацію шостого президента зібралися всі попередні президенти крім Віктора Януковича: Леонід Кравчук, Леонід Кучма, Віктор Ющенко та Петро Порошенко.

Прибули на захід близько ста дипломатів та п’ятеро глав іноземних держав: Латвії, Литви, Естонії, Грузії та Угорщини. Делегацію зі США очолював міністр енергетики Рік Перрі. За його словами, американська делегація могла би бути в рази більшою, якби від моменту призначення дати інавгурації до безпосередньої інавгурації було б дещо більше часу.

Фото: Адміністрація президента

В центральній ложі на третьому поверсі сиділи почесний патріарх Православної Церкви України Філарет та її предстоятель - Епіфаній, в яких наразі стосунки зіпсувалися.

Хвилин за 10-15 після початку інавгурації, Зеленський виголосив присягу президента, скріпив її своїм підписом та отримав символи президентської влади.

Промова

Далі повноправний президент мав час на виголошення першої промови в новому статусі.

Зеленський почав з історії про свого сина.

Фото: Адміністрація президента

Після моєї перемоги на виборах мій шестирічний син сказав: “Тато! По телевізору кажуть, що “Зеленський – Президент”. Виходить, що я теж Президент?!”. І тоді це прозвучало як жарт, але згодом я зрозумів, що насправді це істина. Тому що кожен з нас Президент. Не 73 відсотки, які за мене голосували, а всі 100 відсотків українців. Це не моя, це наша спільна перемога. І це – наш спільний шанс.

Щойно – не тільки я складав присягу. Кожен з нас поклав руку на Конституцію і кожен з нас присягнув на вірність Україні. Уявіть собі гучні заголовки: “Президент не платить податків", “Президент напідпитку промчав на червоне світло”, “Президент потихеньку краде, бо “всі ж так роблять”. Ви згодні, що це ганьба? Ось що я маю на увазі, коли кажу, що кожен з нас – Президент.

Про Європу

Європейська країна починається з кожного. Ми обрали шлях до Європи, але Європа – не десь там. Європа ось тут (у голові – ред.). І коли вона буде ось тут – тоді вона з’явиться і у всій Україні.

Про єдність

У нас є і спільний біль. Кожен з нас загинув на Донбасі. Кожного дня ми втрачаємо кожного з нас. І кожен з нас – переселенець. Ті, хто втратив власний дім. І ті, хто відчинив двері власного дому, розділивши біль. І кожен з нас – заробітчанин.  Ті, хто не знайшов себе вдома, а знайшов заробіток на чужині. Ті, хто в боротьбі із бідністю змушений втрачати власну гідність. Але ми все це подолаємо!

Фото: Адміністрація президента

Про українців за кордоном

Я звертаюсь до всіх українців у світі. Нас 65 мільйонів. Так, не дивуйтесь – нас 65 мільйонів. Тих, кого народила українська земля. Українці в Європі та Азії, у Північній та Південній Америці, в Австралії і в Африці. Я звертаюсь до всіх українців на планеті! Ви нам дуже потрібні. Усім, хто готовий будувати нову, сильну та успішну Україну, я з радістю надам українське громадянство. Ви повинні їхати в Україну не в гості, а додому. Ми чекаємо на вас. Сувенірів з-за кордону не потрібно, привезіть, будь ласка, свої знання, досвід і ментальні цінності.

Про війну на Донбасі

Наше найперше завдання – припинення вогню на Донбасі. Мене часто питали: а на що ви готові заради припинення вогню? Дивне запитання. А на що готові ви заради життя близьких вам людей? Можу запевнити – задля того, щоб наші герої більше не гинули, я готовий на все. І я точно не боюсь ухвалювати складні рішення, я готовий втрачати свою популярність, свої рейтинги, і якщо буде потрібно – я без вагань готовий втратити свою посаду, щоб тільки настав мир. Не втрачаючи наших територій.

Історія – несправедлива річ. Не ми почали цю війну. Але нам цю війну закінчувати. І ми готові до діалогу. И я уверен, что прекрасным первым шагом для начала этого диалога, станет возвращение всех украинских пленных.

Фото: Адміністрація президента

Наш наступний виклик – це повернення втрачених територій. Чесно кажучи, мені здається, що це формулювання не зовсім коректне. Бо неможливо втратити те, що й так наше. І Крим, і Донбас – це наша українська земля. Де ми втратили найголовніше. Це – люди.

Про уряд

Дозвольте мені процитувати одного американського актора, який став класним американським президентом (Рональд Рейган - ред.): “Уряд не вирішує наших проблем. Уряд і є нашою проблемою”.

Я не розумію наш уряд, який тільки розводить руками й каже: ми нічого не можемо зробити. Неправда. Можете. Ви можете взяти аркуш, взяти ручку і звільнити свої місця для тих, хто буде думати про наступні покоління, а не про наступні вибори! Зробіть це. І люди оцінять.

Про президентство

Я дуже хочу, щоб у ваших кабінетах не було моїх зображень. Бо Президент – не ікона, не ідол, Президент – це не портрет. Повісьте туди фотографії своїх дітей і перед кожним рішенням дивиться в очі їм.

Про Верховну Раду

Шановні депутати! Ви призначили інавгурацію у понеділок, у робочий день. Я бачу в цьому один плюс – це значить, ви готові працювати. А тому прошу вас ухвалити закон про скасування депутатської недоторканності, закон про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, багатостраждальний виборчий кодекс і зробити відкриті списки.

Фото: Адміністрація президента

Також прошу звільнити з посад голову Служби Безпеки України, генерального прокурора України, міністра оборони України.

Це геть не все, що ви можете зробити. Але для початку – достатньо. У вас буде два місяці. Ухваліть ці важливі закони та рішення. Повісьте усі медалі собі. Заробіть непогані бали на дострокові парламентські вибори. Я розпускаю Верховну Раду України 8-го скликання.

Після промови

Звертався до народу шостий президент близько 18 хвилин. Це досить мало в порівнянні з його попередником Порошенком, який досить часто може виступати хвилин 40, а то й більше години.

Попри незначний хронометраж виступу, Зеленському вдалося пройтися по більшості ключових питань, які цікавлять його виборців і тих, хто не зміг до цього часу сформувати чітку думку щодо новообраного президента.

Голова делегації зі США Рік Перрі оцінив виступ Зеленського як дуже сильний.

На фоні його попередніх відеозвернень ще до інавгурації, його перша промова виглядає куди зваженішою. Навіть депутати в кулуарах схвально відгукувалися про неї після закінчення урочистого засідання, хоча ще два тижні тому багато парламентарів обурювалося манері комунікації Зеленського з Радою.

Єдине, що новий глава держави оминув у своєму виступі - він майже не говорив про зовнішню політику. Хоча дипломатична функція президента одна з ключових.

Далі Зеленський попрямував у Маріїнській палац, де приймав міжнародні делегації. По обіді в нього були двосторонні зустрічі вже в Адміністрації президента з головами іноземних держав та урядовцями.

З Маріїнського палацу до Адміністрації президента Зеленський йшов пішки.

Зеленський йде до адміністрації президента. Фото: Адміністрація президента

Загалом, в день інавгурації Зеленський справив враження більш відкритого та сучаснішого президента в порівнянні з його попередником.

Чи залишиться він таким протягом усієї каденції - покаже час.

20 травня комік-шоумен став президентом. І на перший погляд він не сильно поступався в новій ролі Порошенку, який має декілька десятків років досвіду в політиці.

Фото: Адміністрація президента

“Протягом свого життя я намагався робити все, щоб українці усміхалися. Це була моя місія. Тепер я робитиму все, щоб українці принаймні більше не плакали”, - сказав Зеленський наприкінці свого виступу.

_____

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

21.05.2019, 01:08
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

    • 31 марта 2020

    Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

     
    • 31 марта 2020

    Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

     
    • 30 марта 2020

    Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

     
    • 30 марта 2020

    Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

     
Система Orphus