"Я уже в автобусе с жизнью попрощался": потерпевший рассказал о пытках титушками

17 июля 201916:51

В Апеляційному суді Києва у справі викрадення людей в часи Майдану дав свідчення потерпілий Владислав Іваненко. Про це із зали суду повідомляє журналіст Insider.

Він розповів, що подія з його викраденням трапилась з 20 на 21 січня 2014 року.

"Мене завели в палатку у лісопосадці. Коли мене вели, я намагався озиратися і дивитись, де я знаходжусь. У цій палатці мене посадили на землю, зняли штани, частину верхнього одягу. Мені розсунули ноги. Мені викручували руки у різні сторони. Від чого було дуже боляче. Всі люди були в масках. Мене почали допитувати, питати як я пов'язаний з Автомайданом", - повідомив потерпілий.

"Він в процесі цього передавлював мені геніталії. Біля мене стояли 5 людей, щоб приглядати за мною. Було холодно сидіти. Мені дозволили встати. В палатці також було ще декілька людей. В цей момент в палатку зайшла група людей. Згодом він говорив з моєю дружиною телефоном. Після цього він на деякий час вийшов, потім вивів мене з палатки. Він мене вивів на заправку потім. Мені дали гроші на таксі і я пішов", - додав Іваненко. 

За його словами, в палатці у нього декілька разів забирали паспорт.

"В ході тортур мене знімали на відеокамеру. Це, як вони казали, буде наука для всього Майдану. Сєрова я побачив, коли мені на деякий час дозволили в палатці піднятись. У нього був діалог з хлопцями, які мене тримали. В той же час я бачив, як люди по палатці пересувались", - каже Іваненко. 

Він додав, що у деяких в палатці були на обличчях балаклави. 

"Вони хотіли мене спотворити, обрубити пальці, ніс відрізати. Вони обговорювали моменти з приводу того, щоб позбавити мене життя або спотворити", - розказує Іваненко. 

"Я вже в автобусі із життям попрощався, але коли мене вивели з автобуса, я боявся, що на мене зараз одночасно накинуться, вб'ють і викинуть", - продовжує потерпілий. 

В ході допиту потерпілого, Сєров звинуватив Іваненка у тому, що останній перебільшує свідчення про катування через представників ЗМІ.

Головуюча суддя на початку засідання зробила зауваження вільним слухачам за фото та відеозйомку. Надалі адвокатка Сєрова повідомила, що не хоче, щоб її та її підзахисного знімали. 

Наступного разу в суді планують заслухати свідків. Наступне засідання - 25 вересня о 14 годині. 

Зазначимо, Апеляційний суд розглядає відразу дві скарги – від прокуратури та від захисту Олександра Сєрова. 

У 2017 році суд першої інстанції у цій справі засудив Олександра Сєрова до 2,5 років ув’язнення. Однак, тоді до Сєрова застосували "закон Савченко" і фактичного покарання після оголошення вироку він не відбував.

Нині обвинувачення просить визнати винним Сєрова не тільки в участі викрадення Іваненка, а також у торгівлі наркотиками. Під час розгляду в першій інстанції прокуратура висувала таке обвинувачення, однак суд, на думку прокуратури, не визначив належного покарання для Сєрова.

Натомість захист наполягає, що покарання для засудженого неправомірне і занадто жорстке.

Згідно з вироком суду першої інстанції, Сєров охороняв викраденого потерпілого Іваненка у наметовому таборі біля метро "Бориспільська". За це він отримав 800 грн.

Обвинувальний вирок Сєрову оголосили у жовтні 2017 року. За місяць його адвокат Наталія Сухомлинова подала апеляційну скаргу. Пізніше скаргу подав і прокурор Олексій Донський.

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

17.07.2019, 22:55
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus