Приговор звучал "лишить свободы", а не "лишить чести". О чем рассказал Балух на первой пресс-конференции

16 сентября 201917:18

Володимир Балух - український активіст з Криму, звільнений політв'язень. У понеділок, 16 вересня, на прес-конференції він розказав про боротьбу із російською системою у тюрмі та ті знущання і тортури, яких зазнав через свою українську позицію. 

Тортури під наглядом медика

"Вирок звучав: позбавити волі, а не позбавити честі", - пригадує Балух момент проголошення рішення суду. 

В ході прес-конференції продемонстровали відео, відзняте дещо раніше, на якому Володимир Балух розповідає про катування та тортури, застосовані до нього.

"Фізичне насилля застосовувалося у Твері. Зокрема 15 березня 2019 року під час прибуття у Тверь. Тоді було жорстке фізичне насилля: тортури з загрозою сексуального насилля. Побиття, поливання водою, биття по всіх частинах тіла, електрошокер. Биття по вухах, по п'ятах . І загроза сексуального насилля, коли шокер встромляють у анальний отвір. Я отримав електрошокером близько 150 ударів. В основному це спина, зад, ноги. Я спочатку бачив крапочки від електрошокера, але потім вони зникли. Мета цього всього була тільки одна - зламати людину, підкорити, принизити. А також примусити відчувати себе мраззю. В Твері був медик, він був присутній і після побиття, і до. Він заміряв тиск і температуру. Саме тому, що з мовчазного дозволу медика це все відбувалось, я згодом відмовився від медичної допомоги", - розповів він. 

Обставини затримання 

В ніч перед затриманням Балух працював над документами. 

"Я мав надіслати адвокату папери, пов'язані зі справою. І от я запустив комп'ютер, і в цей момент заскочили два "космонавти" в шоломах та бронежилетах. Проте очікування чогось такого не було", - сказав він.

Спроби вербовки

На питання про те, чи намагались спецслужби РФ завербувати його, Балух відповів лаконічно:  "Ніхто ніколи мене не намагався вербувати". 

Про подальші плани 

Балух каже, що очікує від держави забезпечення житлом. З професійними планами та майбутніми діями, як він каже, ще не визначився. 

"Всі думки, що в мене є з цього приводу, побудовані на бажанні будувати Україну. Конкретики поки не можу сказати", - розповідає він.

Стан здоров'я 

Лікарі стверджують, що у Володимира Балуха "суттєвий запас міцності". 

"До критичних речей не дійшло. Моє лікування - це тривалий процес і він не завершиться перебуванням у Феофанії", - ділиться він.

Пригадує, що в колонії "найкращі умови були для справжніх злочинців".

Підтримка в ув’язненні 

Балух розповів, що його підтримували майже з усіх куточків світу. Пригадує, що йому звідусіль писали листи. 

"Навіть писали із Москви, із Казані. Писали багато із-за кордону: Швейцарії, Німеччини. Були люди, з якими я постійно спілкувався. Дуже багато було малюнків школярів: більшою мірою від дітей із Львівських шкіл. Більшість з них, на жаль, зникли. Залишилась лише дуже маленька частина.  Довелося пройти найбільш діаметрально протилежні відчуття: від найбільшого щастя до відчаю. Інколи відстань між цими відчуттями була у 2-3 хвилини", - ділиться Балух. 

За його словами, в листах лейтмотивом було сказати: "дякую, що показуєте, як треба боротися за людську гідність, честь і достоїнство". 

Медійність 

"Від медійності дійсно отримуєш протидію від колонії. Річ у тім, що найважливіше усвідомити те, що важливо залишитись самим собою",  - розповідає Володимир Балух.

Його адвокат Дмитро Дінзе додав, що саме медійність була великою відповідальністю для його підзахисного, а також для усіх політв'язнів в цілому. 

"Для них ( у Росії, - ред.) медійну людину зламати набагато цікавіше. Саме тому його запхали у ту саму колонію. Інколи медійність працює проти людини. У випадку Балуха - це спрацювало проти нього. Його сприймали як українського чолов'ягу, якого треба поламати”, - повідомив Дінзе. 

Перед обміном

Балух пригадує, що ніхто не оголошував йому, що буде звільнення чи обмін. 

"Пам'ятаю тільки, що коли мене в Лефортово привезли, була чергова суперечка. Згодом прийшов підполковник і в ультимативній формі поставив мені вимогу: або я напишу заяву про помилування, або я назад поїду у колонію. Я, звичайно, відмовився від його пропозиції. А коли я зрозумів, що мене назад ніхто не везтиме, то я усвідомив, що мене правда звільнять. Перше усвідомлення, що буде обмін, відбулось саме тоді. Потім було близько трьох тижнів інформаційного вакууму", - повідомив він.

Нагадаємо, у грудні 2014 року Балух розмістив на своєму будинку в селищі Серебрянка у Криму український прапор, а на стіні ‒ табличку "Вулиця Героїв Небесної сотні, 18".

Наприкінці 2016 року року Володимира Балуха затримали співробітники ФСБ Росії. Вони стверджували, що на горищі будинку активіста знайшли патрони й тротилові шашки. 

Суд визначив Балуху покарання у вигляді  п'яти років позбавлення волі за двома кримінальними справами. Згодом вирок пом'якшили до 4 років і 11 місяців.

7 вересня відбувся обмін ув’язненими між Україною і Росією.

Володимир Балух. Фото: герман Крігер
Володимир Балух. Фото: герман Крігер
Володимир Балух. Фото: герман Крігер
Балух з адвокатом Дмитром Дінзе та священником. Фото: Герман Крігер

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

16.09.2019, 17:56
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus