Водитель, возиший Садовника и «беркутовцев», изменил показания о расстрелах 20 февраля

23 апреля 201910:45

Святошинський суд Києва допитав свідка у справі масових розстрілів людей на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року. На засіданні 18 квітня свідчив колишній водій полку спеціального призначення "Беркут" Олександр Четверов.

Нині він працює в національній поліції. Четверов був свідком обвинувачення і вже давав свої покази на досудовому слідстві.

В суді свідок зазначив, що впізнав одного з п’яти обвинувачених у розстрілі людей – Олега Янішевського.

"Він був замкомандира підрозділу, в якому я працював", - сказав Четверов.

Він зазначив, що 20 лютого керував автобусом, на якому пересувався командир роти "Беркут" Дмитро Садовник та його бійці. Всього автобус вміщав 25 людей. Четверов зазначив, що автобус був завантажений повністю.

Водій виконував накази безпосередньо Садовника. 20 лютого він привіз бійців спецроти до Верховної Ради, пізніше переїхав до Жовтневого палацу. Ночував у автобусі разом з бійцями.

Як зазначили прокурори, на досудовому слідстві свідок говорив, що бачив, як чоловік, схожий на Янішевського, стріляє з автомата.

"Особа в блакитній камуфляжній формі, схожа на Янішевського, здійснює постріли з автомата. Поруч знаходяться бійці роти спецпризначення "Беркут" в чорному одязі з жовтими пов’язками", - процитував свідчення Четверова прокурор.

Після перегляду відео в суді свідок змінив думку, сказавши, що ця особа "може бути схожа на Янішевського". Він сказав, що не впевнений в цьому. При цьому Четверов підтвердив, що підписував протокол допиту, який цитував прокурор.

За словами свідка, зброї в людей, яких він привіз на Інститутську, не бачив.

"У них були великі чорні сумки. Що було в них, не знаю", - сказав свідок.

Він разом з учасниками засідання переглянув відео, на яких було зафіксовано постріли по протестувальникам. На питання представника родин Героїв Небесної сотні Віталія Титича, чи бачить свідок на цих відео ознаки злочину, Четверов не відповів.

Натомість зазначив, що вважає злочином обставини, коли загинув один із бійців спецроти. Титич поцікавився в свідка, які дії він вчинив, щоб зафіксувати чи допомогти розслідувати цей злочин. До цього, за словами адвоката, діючого працівника правоохоронних органів зобов’язує закон.

Четверов відповів, що жодних дій не вчиняв.

Титич також поцікавився, чому свідок змінив покази, порівняно з досудовим слідством. Про це свідчив зачитаний прокурором протокол допиту. Натомість сам Четверов заперечив, що змінив покази.

Адвокат потерпілих у коментарі Insider зазначив, що звертатиметься з офіційним листом до МВС, та проситиме перевірити здатність Четверова працювати в правоохоронних органах.

Нагадаємо, у справі вбивства 47 протестувальників 20 лютого - п’ятеро підсудних. Всі вони екс-бійці спецпідрозділу "Беркут": Павло Аброськін, Сергій Зінченко, Олександр Маринченко, Сергій Тамтура та Олег Янішевський. Свою провину заперечують.

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

23.04.2019, 10:51
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus