Признать ошибки, чтобы переизбраться: как Порошенко объявил об участии в выборах

30 января 201916:25

Головна політична баталія цієї весни - в розпалі. Петро Порошенко оголосив, що буде балотуватися на другий термін на посаду Президента.

В штабі Порошенка головною суперницею вважають лідерку партії “Батьківщина” Юлію Тимошенко, а в її штабі - чинного Президента. Команди обох кандидатів найближчі два місяці робитимуть все, аби довести, що саме їх претендент - кращий за опонента.

На старті січневої кампанії у штабі Порошенка було трохи більше часу, щоб підготуватися. Висунення Тимошенко відбулося на День Соборності - 22 січня. Команда президента мала тиждень, щоб оцінити тези його головної конкурентки та підготувати гідну відповідь. І це їм вдалося.

Як і в Тимошенко, так і в штабі Порошенка для оголошення про балотування обрали пам’ятну дату: в лідерки “Батьківщини” це був День Соборності, в чинного президента - День пам’яті Героїв Крут.

Заяву про намір піти на другий строк Порошенко виголошував не на партійному з’їзді, а, як це нині модно в наших політиків, - на форумі.

Щоправда, форум Порошенка мав дещо дивну назву - “Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом”. Хоча він чітко розкриває стратегію команди чинного Президента.

INSIDER розповідає, на що робить ставку Порошенка та за рахунок чого його штаб збирається перемогти Юлію Тимошенко.

На відміну від аналогічного форуму, який тиждень тому проводила команда Юлії Тимошенко, форум Порошенка виглядав простіше і солідніше візуально. Він відбувся в Міжнародному виставковому центрі, де в 2017 році проходив пісенний конкурс Євробачення.

Команда президента уникла показної епічності дійства, якою був переповнений захід його головної конкурентки. На сцені крім місця для виступаючих організатори підготували десятки сидячих місць для статистів-слухачів, більшість з яких були студентами. Вони уважно слідкували за виступами президента та політиків і час від часу аплодували.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Армія, мова, віра” - тільки інакше. З чим йде на вибори Тимошенко

Як і на з’їзді в Тимошенко, в Порошенка тлом сцени були екрани, які, як і в суперниці, можна міряти форматами футбольних полів. Але все це виконано технологічно простіше, та й загальна кольористика заходу була в світло-білих тонах, що додавало простоти.

Форум Порошенка виглядав простіше і солідніше візуально, ніж форум Тимошенко

У Порошенка в залі не було “дівчат-волонтерок”, які б ходили рядами та підбурювали натовп аплодувати чи махати прапорцями.

Контраст між епічністю Тимошенко та простотою Порошенка пояснюєтся доволі просто. В лідерки “Батьківщини” робили все можливе, щоб показати, що вона нічим статусно не відрізняється від Президента, а отже - готова зайняти це крісло. В Порошенка же не було нічого зайвого - все просто і стильно, ніщо не відволікало увагу від виступаючих.

Що цікаво, Тимошенко до свого форуму змінила партійну кольорову гаму з традиційної біло-червоної на жовто-блакитну, як і личить Президенту. Порошенко у своїй палітрі так само використовує кольори національного прапору, але поряд з прапором Європейського Союзу - тут він знову попереду Тимошенко.

Помилки та план на наступну каденцію

Спільна риса, яка об’єднує більшість кандидатів на цих виборах - спроби довести, хто з них найбільш патріотичний. Відкривався форум президента короткою музичною програмою. Спершу присутнім заспівав Тарас Чубай - лідер гурту “Плач Єремії”, який відомий своїми повстанськими піснями ще з дев’яностих. Ще одну пісню виконав квартет: Чубай, Тарас Компаніченко, Іван Леньо та Сергій Фоменко. І заспівали вони гімн Організації українських націоналістів (ОУН) “Зродились ми великої години”.

Президент у цей час стояв за кулісами, а по закінченню вийшов на сцену. Свій виступ глава держави розпочав із того, що окреслив існуючі проблеми: велика кількість бідних, молодь, яка виїжджає за кордон, слабкий соціальний захист. Його посил - він про це знає і останнім часом ситуація покращується.

“Ніде правди діти, є за що вибачатися. Але кожен мій крок, вдалий чи ні, ніколи не суперечив стратегії на повний розрив з колоніальним минулим, на власний шлях України, на цивілізаційний союз з Європою”, - розповідав Порошенко.

І це перша і значна відмінність в риториці Президента і його головної опонентки Юлії Тимошенко. За весь форум лідерки “Батьківщини” не пролунало жодної тези, яка хоча б якось натякала на те, що Тимошенко щось колись не вдалося - чи то під час прем’єрства, чи в стінах парламенту.

Далі Порошенко пішов по пріоритетах на наступну каденцію: збільшення притоку інвестицій, розвиток сільського господарства, ІТ-галузі, ставка на високотехнологічні галузі та перетворення України на транспортно-логістичний хаб Європи.

Тут варте уваги те, що президент обіцяє зміни в економіці, за які він, відповідно до повноважень, не відповідає.

“Саме таку візію пропоную нашому уряду, який, згідно з Конституцією, розвиває соціально-економічну політику. Я впевнений в тому, що уряд здатний реалізовувати зазначену позицію. І впевнений в парламентських перспективах нашої команди. І новий уряд, який буде сформовано новою Верховною Радою, буде проводити саме цю відповідальну, проукраїнську, європейську лінію”, - пояснює шляхи реалізації економічної програми Порошенко.

Як вишенька на торті - Порошенко назвав конкретну дату, коли Україна претендуватиме на вступ в ЄС та почне виконувати план дій щодо членства в НАТО. Більшість кандидатів на цих виборах намагаються бути обережними і про конкретні дати не говорять, хоча більшість з них теж декларують рух до ЄС та НАТО.

Петро Порошенко

“У 2024 році ми подамо заявку на вступ до Євросоюзу. Не маю жодного сумніву, що ми отримаємо і почнемо виконувати План дій щодо членства в НАТО”, - сказав президент.  

Ще один акцент його промови - це мир.

Петро Порошенко, президент України
У 2024 році ми подамо заявку на вступ до Євросоюзу. Не маю жодного сумніву, що ми отримаємо і почнемо виконувати План дій щодо членства в НАТО

“Нам потрібен мир з Росією. Холодний, але мир. Люди втомилися від війни. Мир – це є повне відновлення територіальної цілісності, суверенітету і незалежності України. І нічого іншого. Мир - це беззаперечне визнання Москвою нашого права йти своїм шляхом”, - так Порошенко пояснює свою візію відносин з Кремлем.

Знайшлося місце у виступі і для критики його головної опонентки. Крім загальновідомих газових контрактів Тимошенко з РФ, президент розкритикував ідеї референдуму та скасування інституту президентства, які так активно просуває лідерка “Батьківщини”.

“Окремі кандидати пропонують повернення до авторитаризму. Хтось говорить про це прямо. А хтось – свою мрію про одноосібну владу камуфлює в екзотичний проект так званої парламентської республіки канцлерського типу. З необмеженими повноваженнями канцлера і по суті однопартійним парламентом”, - критикує Порошенко головну конкурентку. І робить це предметніше і вишуканіше за опонентку, основним меседжем якої було те, що чинна влада - “рука Кремля”.

Спіч президента можна назвати доволі лаконічним. Він вклався в 40 хвилин. Для порівняння, виступ тіє ж Тимошенко під час її висунення тривав близько двох годин. Загалом спіч Порошенка звадиться до того, що ніхто, крім нього, не зможе забезпечити продовження руху в НАТО та ЄС.

Єдність всіх гілок влади

Попри те, що Порошенко має свою фракцію в парламенті, на ці вибори він йтиме як самовисуванець. Така метаморфоза може пояснюватися тим, що його особистий рейтинг зараз вищий за рейтинги “Блоку Петра Порошенка”. Президент намагається відмежуватися від антирейтингів власної партії.

В самому ж БПП самовисування пояснють куди простіше.

“Єдиним союзником Президента на виборах є український народ, бо він має бути Президентом всієї України”, - говорить один зі стратегів Порошенка, народний депутат Ігор Гринів.

Та все ж хоч Президент на ці вибори формально йде один, більшість його соратників - це члени його політсили.

Ігор Гринів, народний депутат
Єдиним союзником Президента на виборах є український народ, бо він має бути Президентом всієї України

Після виступу Порошенка слово мали гості. Першим був голова парламенту Андрій Парубій, далі - прем’єр-міністр Володимир Гройсман, перша заступниця голови парламенту Ірина Геращенко. Представлена вся вертикаль влади.

На відміну від з’їзду Тимошенко, де більшість промов були компліментарного характеру на її адресу, спікери Порошенка концентрувалися не на його фігурі, а говорили про виклики, проблеми, досягнення.

Петро Порошенко та Володимир Грйосман

На досягнення робиться значний акцент в кампанії президента.

В залі були присутні міністри Володимир Омелян, Єген Нищук, Іванна Климпуш-Цинцадзе, Уляна Супрун, третій президент Віктор Ющенко, глава РНБО Олександр Турчинов, лідер кримських татар Мустафа Джемілєв.

Президенту вдалося зібрати довкола себе не лише соратників, але і союзників. Той же Парубій, Турчинов і Омелян входять до “Народного фронту”. Гройсман минулого літа теж промацував ґрунт і шукав політичних союзників в тому ж “Нарфронті”.

Цікава деталь стосується новоствореної автокефальної церкви. На форум завітав предстоятель ПЦУ Епіфаній та довічний член синоду - Макарій, який раніше очолював УАПЦ. Та подія залишилася поза увагою почесного патріарха Філарета, який минулого тижня виступав на з’їзді Тимошенко і дякував Президенту за томос.  

Ще одним топ-спікером заходу був близький соратник Президента - Генпрокурор Юрій Луценко. За законом він не може агітувати за кандидатів під час виборчої кампанії. Тому він сказав, що буде слідкувати за додержанням законності проведення президентської кампанії.

Далі Луценко почав розповідати про відносини з РФ, економіку, культуру та зовнішню політику. Його виступ більше був схожий на спіч прем’єр-міністра або ж голови парламентської фракції. Можливо, що Луценко в такий спосіб готує собі плацдарм для переходу на іншу посаду після президентських чи парламентських виборів.

Після Луценка пішли виступи представників бізнесу. І це ще одна разюча відмінність з аналогічним форумом Тимошенко. Порошенко показав реальну та якісну комунікацію з бізнес-середовищем.

Слово мав декан Києво-Могилянської бізнес-школи Олександр Саврук, засновник компанії Firefly Systems Максим Поляков, яка в Дніпрі займається будівництвом ракетоносіїв, президент однієї з найбільших ІТ-компаній SoftServe в Україні Тарас Кицмей, керівниця агрофірми “Зоря” Ірина Костюшко.

Знизити градус серйозності запросили письменника та художника Леся Подерев’янського. На сцені він простояв менше хвилини.

“Я коротко скажу. Є така північна лисичка з білим пухнастим хвостиком. Вона може з’явитися на наших теренах. Щоб вона не з’явилася я сьогодні тут, тому що в мене є дочка Настя та онук Тимур. Я все сказав. Слава Україні”, - зірвав овації гуморист.

Письменник та художник Леся Подерев’янський на сцені простояв менше хвилини

Як і Юлії Тимошенко, президенту також виказали підтримку міжнародні колеги. З однією лише різницею - вони були не онлайн чи на відео, а особисто присутніми.

Зі словами підтримки виступив екс-депутат Європарламенту від Польщі Павел Коваль.

Та справжнім ляпасом штабістам Тимошенко став спіч колишнього генсека НАТО Андерс Фог Расмуссен. Він закликав Україну залишитися на шляху реформ та назвав Порошенка своїм другом.

Тиждень тому на з’їзді “Батьківщини” організатори показали записане Расмуссеном відео, де він нібито підтримує Тимошенко. Двома днями пізніше екс-генсек НАТО дав роз’яснення, що не підтримував Тимошенко на виборах, а лише звернувся до українців зі словами підтримки.  

Cправжнім ляпасом штабістам Тимошенко став виступ колишнього генсека НАТО Андерс Фог Расмуссен

Наш план - перемогти

Президентський форум мав назву “Від Крут до Брюсселя”. І це один з ключових  елементів, довкола яких будуватиметься кампанія президента - під кінець його другої каденції Україна буде готова до вступу в ЄС і тільки Порошенко зможе забезпечити незворотність цього шляху

“Складно збудувати новий дім, коли фундамент, який тобі дістався, - не просто з тріщинами, а з мінами. І спершу треба було ці міни познімати, а тепер - продовжувати будівництво цього дому. А напрямок будівництва, або по меншій мірі, візія цього нового дому - це не просто дім з євроремонтом, це наш український дім, до якого ми йдемо своїм шляхом. Брюссель - це не зовсім місто, це сприймається не просто як географічна точка на карті, а як ціла концепція. До Брюсселю - це в першу чергу значить до Європейського Союзу” - пояснює ідеї Порошенка його стратег Ігор Гринів.

Депутат не розкриває, якою буде стратегія виборчої кампанії, а план окреслює дуже просто: “Наш план - перемогти”.

Загалом заявка на другий термін Порошенка виявилася доволі контрастною із висуненням його головної конкурентки - Тимошенко. Лідерці “Батьківщини” доводиться постійно наздоганяти. На власному з’їзді їй довелося значну частину часу говорити про ті ж самі речі, які говорив Порошенко півроку тому. І тут команда президента переграла її, нав’язавши свою риторику, в якій у Порошенка здобутки є, а в Тимошенко - ні.

Ігор Гринів, народний депутат
Наш план - перемогти

Ідея штабістів Тимошенко була в тому, щоб представити її як кандидатку з новим баченням, концепціями, ідеями. І вони витратили багато часу, щоб донести це до виборців. Але тепер їм доведеться розв’язувати нову і складнішу проблему: як переконати людей голосувати за нові ідеї, якщо зі старими перспективи членства в ЄС і НАТО вже на видимому обрії - в 2024 році.

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

30.01.2019, 16:31
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus