У вівторок, 14 січня, Святошинський суд Києва арештував підозрюваного у вбивстві Аміни Окуєвої - Ігоря Редькіна - на 2 місяці. Відповідне рішення ухвалила суддя Ярослава Марко.
Insider з’ясував, як і за що затримали Ігоря Редькіна 12 січня, у чому його підозрюють та які докази має слідство.
Раніше, у неділю, 12 січня, поліція повідомила, про затримання групи осіб, яких вважає причетними до вбивства Аміни Окуєвої, Революції Гідності, та, пізніще - добровольчих батальйонів МВС.
![]() |
Ігор Редькін. Фото: Герман Крігер |
Хто підозрюваний
56-річний Ігор Редькін, уродженець республіки Дагестан Російської Федерації, в суді категорично заперечив свою причетність до злочину. До боксу для затриманих його супроводжував конвой, озброєний автоматами.
Підозрюваний Редькін в суді спочатку відкрито відповідав на питання журналістів. Згодом він зі своїми захисниками клопотав про закрите від преси засідання.
Перед початком слухання він одразу продемонстрував присутнім в залі, що не має двох пальців на своїй правій руці. Він відзначив, що з такою вадою не міг стріляти. Натомість прокурорка Юлія Дядюк зауважила, що час отримання ним цієї травми слідством не встановло. Відтак, вона не виключила, що отримати таке ушкодження Редькін міг і після 2017 року.
Пригадати події 30 грудня 2017 року (день вбивства Окуєвої) Редькін не зміг. Посилався на погану пам’ять та похилий вік.
"Мій чоловік невинний, нехай слідство розбирається", - сказала дружина Редькіна журналістам перед засіданням Святошинського суду 14 січня.
![]() |
Дружина Ігоря Редькіна. Фото: Герман Крігер |
За її словами, Ігор Редькін - бізнесмен, володіє декількома легальними бізнесами. Він сам додав, що працював гендиректором IT-компанії. Коли припинив працювати - пригадати не зміг.
Редькін наполягав, що за ним довгий час стежили і пригадав, як затримували.
"Мене затримали біля дому, я їхав від лікаря. Там мені робили МРТ. За мною давно слідкували, вони знали, де я був", - сказав Редькін.
Підозру Ігорю Редькіну вручили за п.п. 6,11,12 ч. 2 ст. 115 [умисне вбивство з корисних мотивів, вчинене на замовлення групою осіб], ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 263 [замах на незаконне поводження зі зброєю] Кримінального кодексу України.
Як повідомила поліція Київської області у фейсбуці, 15 січня затримали ще одного члена групи, ймовірно причетної до вбивства Окуєвої. Поліція також опублікувала відео затримання
Кількість підозрюваних та їх можлива роль
У неділю, 12 січня, прокуратура Київської області повідомила на своєму сайті, що викрила осіб, які можуть бути причетні до вбивства Аміни Окуєвої. А відтак - поліція спільно з прокуратурою затримали цих осіб. Відповідна інформація була поширена у фейсбуці прокуратури Києва.
Як випливає з повідомлення, йшлося про кількох осіб.
Навздогін новину повідомив і міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков на своїй Facebook-сторінці. Він написав про затримання “групи кілерів, які обгрунтовано підозрюються у низці вбивств, у тому числі - у вбивстві Окуєвої”. Він додав, що ДНК одного із затриманих збігається з ДНК на стрілецькій зброї, котру нападники кинули на місці скоєння злочину. На фото та відео, які додав до свого допису Аваков, було зафіксовано затримання однієї людини(пізніше виявиться, що це - Редькін).
Згодом глава Національної поліції України Ігор Клименко уточнив, що оперативники Нацполіції, поліція Київщини та спецпризначенці КОРД затримали одну особу за підозрою в організації вбивства Окуєвої.
Також на противагу Авакову та першому допису прокуратури, держобвинувачка Юлія Дядюк 14 січня в коментарі Insider розповіла, що у справі вбивства все ж таки є лише один підозрюваний, він же затриманий - Ігор Редькін. Дану інформацію повідомила і прессекретарка прокуратури Київської області Мар’яна Гайовська в коментарі Insider. Вона також не підтвердила, що йому інкримінується роль організатора вбивства.
“У цьому провадженні він (Редькін, - ред) проходить як виконавець спільно з іншими особами”, - сказала вона.
Речник поліції Київської області Микола Жукович підтвердив цю версію. За його словами, 12 січня затримали лише одну особу, яка в результаті і стала підозрюваним. Йдеться про Ігора Редькіна.
Він додав, що Редькін підозрюється ще у двох вбивствах, раніше йому обирався запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Проте згодом запобіжний було змінено на особисте забов'язання (по інших кримінальних провадженнях).
![]() |
Редькін підозрюється ще у двох вбивствах. Фото Герман Крігер |
Сам підозрюваний в суді, відповідаючи на питання журналіста Insider, сказав, що при затриманні поліцейські сказали йому, що він “кілер”. На уточнююче питання про справу “Caparol” і “Київреклами” він уточнив: “там я вже [ніби як] організатор, а тут (у справі Окуєвої) я вже [ніби як] сам працював”.
Він також повідомив, що після затримання у вересні через ймовірну причетність до інших вбивств, запобіжний захід йому спочатку взагалі не був обраний. Пізніше слідство просило йому домашній арешт, але суд ухвалив йому особисте забов’язання.
Зброя
На брифінгу в Міністерстві внутрішніх справ 13 січня Клименко заявив, що неподалік від місця скоєння злочину було знайдено автомат і повний магазин патронів.
За його словами, було знято показники ДНК з цієї зброї. Проте доказів того, що саме підозрюваний Редькін здійснював постріли з вказаної зброї - немає.
“Вчора (12 січня) у нас з’явився підозрюваний, організатор, посібник у скоєнні цього вбивства. Він обґрунтовано підозрюється”, - сказав він.
За його словами, знайдена зброя - унікальна бойова зброя. На зброї була виявлена ДНК саме затриманої особи.
“На даний час він не визнає свою провину”, - додав він.
Начальник Головного управління поліції в Київській області Андрій Нєбитов на брифінгу 13 січня зазначив, що у справі вбивства Окуєво була затримана лише одна особа. Проте перевіряються й інші. Він не виключив, що у справі можуть з’явитися нові підозрювані.
За його словами, слідство вважає вбивство Окуєвої замовним, і затриманий є членом злочинної організації, щодо якого ще раніше було порушено кримінальне провадження за вчинення замовних вбивств.
"Ця особа народилася в Дагестані, ще в Радянському Союзі, наразі вже впродовж тривалого терміну - громадянин України, конкретний вид діяльності не визначений", - сказав Нєбитов.
![]() |
Начальник Головного управління поліції в Київській області Андрій Нєбитов |
Керівник поліції Київщини додав, що наразі слідство вивчає діяльність групи, у якій перебував підозрюваний, не тільки в межах України, а й за кордоном, в тому числі і в країнах Євросоюзу.
"Ми досліджуємо їх діяльність в країнах ЄС, де вони могли зустрічатися з абсолютно різними громадянами", - уточнив Нєбитов.
Докази
На брифінгу 13 січня Нєбитов заявив, що окрім біологічних даних ДНК є й інші докази у справі. Проте, за його словами, було вирішено озвучити саме цей, як беззаперечний.
У суді 14 січня, де Редькіну обирали запобіжний захід, прокуратура посилалась лише на експертизу ДНК та на експертизу куль. Тобто, слідство отримало підтвердження того, що кулі, знайдені на місці злочину, були випущені саме з тієї зброї, яку знайшли на місці вбивства Окуєвої.
Щодо ДНК, то, згідно висновку експертизи, генетичні ознаки зразків Редькіна збігаються з клітинами на внутрішній частині автомата, з якого вбили Окуєву.
Адвокат підозрюваного наполягав, що виявлена ДНК була знайдена на дерев'яній частині автомата, тому це, за його словами, “мало що доводить”.
"Жодного доказу на обгрунтованість письмової частини підозри - не наведено. Я ознайомився з матеріалами, які обгрунтовують підозру...Виходячи з конструктивних особливостей зброї, а саме - відсутність приклАду, і фізичних вад мого підзахисного, досить під великим питанням є сама можливість здійснювати Редькіним якісь постріли", - зауважив він в ході судового засідання.
![]() |
Адвокати Ігоря Редькіна. Фото: Герман Крігер |
Що думає чоловік Окуєвої
Чоловік Окуєвої - Адам Осмаєв розповів Insider, що вважає ДНК більш точним доказом, ніж відбитки пальців.
"ДНК більш точний доказ, ніж відбитки пальців і ніякої можливості підробити експертизу, зроблену два роки тому, немає, тому ніяких сумнівів в причетності затриманого до злочину у мене немає", - розповів Осмаєв.
![]() |
Чоловік Окуєвої Адам Осмаєв |
На його думку, непрямим доказом також є причетність затриманого до інших вбивств замовного характеру.
"В сукупності, ніяких сумнівів особисто у мене не викликає підозра, але сподіваюся, що їм не вдасться як то "повирішувати" в судах", - поділився він.
Нагадаємо, 30 жовтня 2017 року автомобіль, у якому перебували Окуєва та її чоловік Адам Осмаєв, обстріляли на залізничному переїзді біля селища Глеваха в Київській області. Окуєва та Осмаєв саме поверталися до Києва з іншого регіону. За кермом був Осмаєв. Тоді, біля селища Глеваха Київської області невідомі відкрили вогонь по Окуєвій та її чоловіку. Від прицільних пострілів з автоматичної зброї калібру 7,62 Окуєва загинула, Осмаєва було поранено.
У червні 2017 року на Адама Осмаєва, одного з командирів батальйону чеченських добровольців імені Джохара Дудаєва, який воював на боці українських військових на Донбасі, так само скоїли замах. До слова, вказану особу. яка підозрювалась у замаху, було обміняно в ході останнього обміну полоненими у грудні 2019 року.