В ГБР открыли производство на управление по делам Майдана по заявлению Портнова

5 ноября 201918:59

ДБР відкрило кримінальне провадження стосовно слідчих Управління спецрозслідувань Генпрокуратури, яке 5 років провадить слідство у справах Майдану.

Про це заявив директор ДБР Роман Труба на брифінгу у вівторок, 5 листопада, відповідаючи на питання журналістки.

За його словами, відповідну заяву подав до ДБР Андрій Портнов. В Бюро ним було передано два томи з одного з проваджень у справах Майдану.

"Можу констатувати, що можливо є певні порушення у роботі слідчих. Вчора ми отримали звернення щодо реєстрації провадження стосовно слідчих Управління спецрозслідувань, які допустили втрату матеріалів кримінального провадження. Нами було отримано два томи матеріалів одного з кримінальних проваджень", - повідомив Труба.

Сергій Горбатюк, екс-керівник Управління спецрозслідувань прокоментував INSIDER, що йому відомо про яку саме справу йдеться.

"Це справа про постраждалих правоохоронців. Один том – це підбірка загальнодоступних відео з відкритих джерел. Другий – матеріали про одного з потерпілих, пораненого правоохоронця", - сказав Горбатюк.

З матеріалами справи працювали слідчі, а також прокурор Ніколаєв.

"Коли в нас раніше з’явились обгрунтовані підозри щодо "зливів" інформації зі слідства силовикам, ми писали скаргу в КДКП та заяву на Генпрокурора з вимогою відсторонити від справ Майдану цього прокурора Ніколаєва. Проте наші доводи не були почуті і він лишився працювати у відділі", - повідомив Горбатюк.

• Як повідомляв Insider раніше, цей же прокурор Ніколаєв висловлював бажання відмовитись від обвинувачення щодо судді за неправомірне переслідування активістів.

• Його керівник, Олексій Донський, який підтримував скаргу до КДКП з проханням звільнити Ніколаєва, раніше також заявляв, що Ніколаєв уникає ходити в судові засідання та працювати у провадженнях справ Майдану, проте з відділу іти також відмовляється. 

• Також Ніколаєв у червні цього року вимагав у судді вилучити з відкритого судового засідання журналістку.

Горбатюк також повідомив, що матеріали в цьому провадженні ніколи не вивчались ним і не надходили до нього, тому він не розуміє прив’язки себе до цього випадку.

"Навіть якщо дійсно була допущена втрата матеріалів – у справі є слідчий і прокурор, які з ними працювали, на мене вони ніколи не надходили. До чого тут Горбатюк? Можливо, це робиться, щоб через 1-2 дні ініціювати обшуки у мене", - висловив припущення Горбатюк.

"Матеріали кримінального провадження за фактом вбивств та поранень працівників правоохоронних органів під час протестних акцій на час мого звільнення знаходилися в приміщенні УСР і в мене не перебували", - додав він.

Роман Труба не розповів на брифінгу, звідки у Портнова могли взятись два томи кримінальної справи. Він також не повідомив, чи вивчатимуть слідчі ДБР питання викрадення цих томів з матеріалів і потрапляння їх до заявника. Сам Портнов у своєму повідомленні на телеграм-каналі пише про те, як матеріали опинились у нього лише те, що "знайшов" їх.

"Якщо оприлюднені фото двох томів матеріалів кримінального провадження дійсно є оригінальними матеріалами кримінального провадження, то є всі підстави вважати про організацію Андрієм Портновим умисного заволодіння ними із залученням працівника, котрий мав доступ до цих розслідувань на етапі розслідування", - заявив Горбатюк.

Горбатюк припустив, що до викрадення може бути причетний прокурор Ніколаєв.

Він заявив, що бачить ознаки організації Портновим спільно із прокурором викрадення матеріалів провадження. 

"Хай це буде офіційною заявою для ДБР, на яку вони зобов’язані негайно відреагувати", - зазначив Горбатюк.

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

5.11.2019, 19:11
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus