В деле о расстрелах на Институтской СБУшники рассказали, что убийств не видели из-за задымленности

4 июня 201917:16

У справі по обвинуваченню 5 екс-беркутівців (Аброськін, Зінченко, Янішевський, Тамтура, Марінченко) дали свідчення троє залегендованих свідків - представники Центру спецоперацій СБУ (станом на 20 лютого 2014 р.). Про це повідомляє журналіст Insider. 

Перший залегендований свідок Дмитро розказав у залі суду, що 20 лютого знаходився на будівлі Кабміну. Він стверджує, що йому поставили завдання спостерігати за обстановкою. 

"Ці особи (свідки, - ред.) якраз працівники підрозділу антитерористичного спрямування. Вони розказали, чи бачили все, що відбувалось на вулиці Інститутській. Вони спостерігали за приміщеннями та за дахами будівель", - каже прокурор у справі. 

Двоє перших свідків стверджували, що самих масових вбивтсв на вулиці Інститутській вони не бачили через задимленість. 

Другий залегендований свідок Едуард також свідчив у масці. Він займав посаду представника Центру спецоперацій СБУ (станом на 20 лютого 2014 р.). За його словами, зброю на ураження ніколи не використовував. 

Прокурор пояснив, чим цінні свідчення сьогоднішніх свідків. 

"Вони підтвердили, що шляхом своєї діяльності не виявили активістів зі зброєю. Чули постріли і ніяк не реагували на них. Після 15 години 20 лютого вони перейшли в приміщення для нарад Уряду і звідти вже вели спостереження з вікон", - сказав Яніс Симонов.

Цих осіб допитали за правилами, передбаченими для спеціалістів. Вони спостерігали за подіями безпосередньо як спеціалісти, каже адвокат потерпілих Віталій Титич. 

Третій залегендований свідок Олексій в суді повідомив, що також був представником Центру спецоперацій СБУ станом на 2014 рік. 

"20 числа там були поранені з боку як активістів, так і правоохоронних органів. Далі нас перекинули на Кабмін, де в подальшому нас зустрів співробітник УДО. Він нас супроводжував на верхні поверхи Кабміну. Під час приїзду до внутрішньої частини Кабміну лунали постріли. Чи велись по нас постріли - встановити неможливо. Далі мені визначили позицію під дахом Кабміну. Командир підрозділу визначив нам ймовірні сектори спостереження за обстановкою навколо", - розкзав він.

Свідок розповів, що займався лише спостереженням 20 лютого. Однак зброю отримав, але не використовував в той день. 

"20 лютого я був зі зброєю. Зброю отримав в цей же день. Пострілів чув близько 10, це були саме постріли. З 11 до 15 я спостерігав за обстановкою, постріли чув близько 11.30. Спостереження велося через бінокль і здорову трубу", - додав він. 

Як вказав в суді прокурор, перемовини по радіостанції із колегами свідка були перехоплені та викладені у засобах масової інформації. Там, за словами свідка, вказується позивний свідка, який не змінений і до сьогодні. 

Свідок далі зазначив, що бачив на поширених на відеозаписах тих часів кадри осіб у чорній формі з жовтими пов'язками, які мали зброю в руках. Втім, він каже, що не знає, працівники яких підрозділів та правоохоронних органів це були. 

"Я бачив кадри у ЗМІ осіб у чорній формі з жовтими пов'язками і зі зброєю. Ймовірно це хтось..якісь співробітники правоохоронних органів. Але це все інформація зі ЗМІ" , - повідомив Олексій. 

Нагадаємо, п’ятьох екс-беркутівців - Павла Аброськіна, Сергія Тамтуру, Сергія Зінченка, Олега Янішевського та Олександра Маринченка обвинувачують у розстрілах на вулиці Інститутській, що призвели до загибелі 49 активістів Революції Гідності.

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

4.06.2019, 17:39
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 21 ноября 2019

  Адвокат в делах Майдана Закревская объявила голодовку из-за остановки следствия

  Она требует немедленного голосования в ВР поправки, которая позволит следователям продолжить работу

   
  • 21 ноября 2019

  Вече "Нет - капитуляции»: о чем говорили на Майдане

  "Движение сопротивления капитуляции" провело вече на Майдане Независимости. Вечером 21 ноября там собрались несколько тысяч человек

   
  • 21 ноября 2019

  Free Hong Kong: в Киеве активисты вышли на акцию поддержки

   
  • 21 ноября 2019

  Похищение Луценко и Вербицкого: адвокаты убеждали Волкова не идти на сделку со следствием и не давать правдивые показания

   
Система Orphus