Тижневий огляд Ради: мова на фініш, Січеславська область і приборкання НАБУ

13 апреля 201912:30

Верховна Рада продовжувала цього тижня розглядати сотні поправок до закону про статус української мови як державної. З 2082 поправок депутати за три пленарні тижні розглянули 1832.

На тижні парламентарі також попрацювали в комітетах. На засіданнях депутати ухвалили рішення про те, що розроблятимуть зміни в закон про Суспільний мовник в частині роботи Наглядової ради, направили на перше читання законопроект про податок на виведений капітал та про збільшення штрафів за ігнорування пасків безпеки для водіїв.

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності прийняв рішення про створення робочої групи щодо зміни алгоритму призначення та звільнення директора НАБУ. В 2017 році аналогічний законопроект отримав вкрай різку критику з боку міжнародних партнерів через що на розгляд так і не потрапив.

INSIDER підготував огляд рішень парламентських комітетів.

Комітет податкової і митної політики

Комітет рекомендував прийняти за основу законопроект про запровадження податку на виведений капітал. Документ пропонує замінити податок на прибуток юридичних осіб на оподаткування виведення капіталу з країни. Проект закону передбачає оподаткування розподілених дивідендів або прирівняних до них платежів. Також пропонується повна відмова від податку на репатріацію.

Комітет рекомендував парламенту розглянути законопроект про відміну пільг на імпорт трансформаторів потужністю понад 10 тисяч кВа.

Комітет правоохоронної діяльності

Комітет рекомендував розглянути в першому читанні законопроект про збільшення штрафу за непристегнутий пасок безпеки або відсутність шоломів у мотоциклістів. Документ передбачає збільшення штрафу з 51 до 510 гривень.

Створення робочої групи щодо змін до законодавства про Національного антикорупційного бюро. Мова про те, щоб парламент мав змогу звільняти і призначати директора НАБУ. Пропозицію утворити робочу групу подав народний депутат Ігор Мосійчук, який кілька місяців тому через суд відсторонив від виконання обов’язків міністра охорони здоров’я Уляну Супрун. Аналогічний законопроект в 2017 році реєстрували Артур Герасимов та Максим Бурбак. Тоді за наполяганням міжнародних партнерів його зняли з розгляду парламенту, оскільки він міг підірвати незалежність Антикорупційного бюро.

Голова робочої групи по розробці законопроекту про повернення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення Валерій Карпунцов поінформував комітет, що група узгодила базову редакцію документу.

Комітет з питань свободи слова

Депутати розглянули звернення членів Наглядової ради ПАТ НСТУ. Вони попросили парламентарів переглянути закон про функціонування Суспільного мовника, який встановлює, що у разі пропуску членом Наглядової ради трьох засідань, повноваження такого члена можуть бути припинені. Наразі повноваження дев’яти членів ради можуть бути припинені відповідно до цієї норми, що може заблокувати її роботу. В комітеті вирішили напрацювати зміни в закон, щоб змінити цю норму, а також виступили з ініціативою прописати в законі заробітну плату членам Наглядової ради.

Комітет відхилив законопроект, яким пропонувалося запровадити штрафи за розповсюдження недостовірної інформації в ЗМІ. За поширення у ЗМІ та мережі інтернет недостовірних відомостей, які ганьблять честь і гідність інших людей пропонувалося запровадити штраф 8500 гривень або ж карати 80 годинами громадських робіт. Умисне поширення у ЗМІ та інтернеті завідомо недостовірних відомостей пропонувалося карати штрафом від 17000 до 34000 гривень або виправними роботами на строк до двох років.

Антикорупційний комітет

Комітет ухвалив рішення ініціювати парламентські слухання з приводу роботи правоохоронних органів по розслідуванню злочинів під час Революції Гідності. Тепер затвердити парламентські слухання має Верховна Рада.

Комітет з правової політики та правосуддя

На тижні Конституційний суд передав Верховній Раді висновок про те, що проект перейменування Дніпропетровської області у Січеславську відповідає Конституції. Комітет має розглянути висновок та підготувати документ для голосування у парламенті.

Наступного разу депутати зберуться через тиждень. Пленарні засідання триватимуть з 23 по 26 квітня. Продовжать роботу обранці з розгляду 250 поправок в мовний закон. Зважаючи на те, що більшість поправок депутати розглянули, очікується, що закон приймуть 23 квітня.

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

13.04.2019, 12:34
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus