Суд снял арест с участка на улице Институтской, где установлен забор

26 февраля 201909:00

Суд зняв арешт із ділянки на вулиці Інститутській, де планується будівництво меморіального комплексу "Героїв Небесної сотні". Нині там встановлений паркан та проводяться підготовчі роботи.

Арешт був накладений на ділянку для збереження її в незмінному вигляді - це було потрібно для проведення слідчих експериментів

Скасувати арешт ділянки Музей Революції Гідності, який опікується будівництвом Меморіалу, просив уже вдруге. Перше клопотання суд відхилив.

У п’ятницю, 22 лютого, суд розглянув друге клопотання без участі прокурора та представників потерпілих. В суді була представлена лише сторона Музею.

Як розповів у коментарі Insider керівник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України, прокурор перед засіданням попросив суддю перенести розгляд через його зайнятість в іншій справі.

"Суддя попросив прокурора надати клопотання [про те, щоб відкласти розгляд] і пообіцяв перенести засідання. Але натомість відкрив судове засідання і почав розглядати питання про арешт без заслуховування аргументів прокуратури. Якби суддя сказав, що не буде переносити засідання, то прокурор тоді попросив би перенести інше засідання [з яким збігався розгляд питання по Інститутській]", - пояснив Горбатюк.

За його словами, слідчі дії на Інститутській мають завершитись у кінці березня.

До всього, днями на Інститутській з’явились бетонні конструкції. У ГПУ кажуть, що дозволу на їх встановлення не надавали.

“На таке дозвіл не давався точно. У нас питали лише на постановку тимчасових конструкцій з плакатами на відзначення річниці Революції Гідності, і лише на три дні, до 21 лютого”, - пояснив Горбатюк.

У ГПУ кажуть, що дозволу на встановлення бетонних конструкцій не надавали

Заступниця генерального директора Музею Революції Гідності Оксана Моргун запевнила Insider, що зняття арешту не означає початок будівництва на місці, де прокуратурою не закінчені слідчі дії. Мовляв, це лише дозволить оформлювати відповідні дозвільні документи на будівництво.

- Музей Революції Гідності гарантує, що починати будівельні роботи до закінчення слідчих експериментів він не буде, - сказала пані Оксана.

Вона також пояснила, що дало підстави Музею повторно звернутись із клопотанням про зняття арешту.

- Це те ж саме клопотання, але в нас з’явилась додаткові листи від Генеральної прокуратури, яка погоджує нам виконання підготовчих робіт і надали нам графік виконання слідчих експериментів, - зазначила представниця Музею.

У свою чергу представник родин загиблих Євгенія Закревська спростовує це: “Інформація про дозволи - спотворена. Насправді пішли назустріч і надали дозвіл лише на пробиття трьох отворів в конкретно позначених місцях”, - заявила вона.

На Інститутській вже з’явились бетонні конструкції

Адвокат родин Героїв Небесної сотні Віталій Титич вважає, що це рішення суду не є визначальним у тому, чи пройдуть повноцінно слідчі експерименти.

- Ми зустрінемось у Генеральній прокуратурі для обговорення. Будуть присутні три сторони – слідство, адвокати родин Героїв і представники Музею. Ми маємо обговорити подальший графік слідчих експериментів і те, як їм має сприяти Музей", - розповів Титич.

Зустріч має відбутись у вівторок, 26 лютого.

Адвокат Євгенія Закревська вважає, що представники Музею під час крайнього судового засідання озвучували неправдиву інформацію про співпрацю з прокуратурою.

“Слідчий експеримент не завершився і не мав завершитись до 21.02.2019.

Представники Музею повідомили неправдиву інформацію в засіданні з цього приводу. Графік слідчого експерименту (до кінця березня) був розрахований виходячи з того, що паркан знімуть. Паркан не зняли досі. В суді представники Музею надавали спотворену інформацію щодо надання дозволу ГПУ на підготовчі роботи. Насправді пішли назустріч і надали дозвіл на пробиття трьох отворів в конкретно позначених місцях”, - написала Євгенія Закревська у Фейсбуці.

Вона також вважає, що судове засідання умисно провели без прокурора та потерпілих.

Під час попереднього засідання Закревська наголошувала, що встановлення паркану та проведення будь-яких дій на Алеї Героїв Небесної сотні для будівництва комплексу може перекреслити усі напрацювання сторони обвинувачення у справі розстрілів під час Революції Гідності.

Громадська організація “Родини Героїв Небесної сотні” звернулась до керівництва Музею.

“Якщо ви не дотримаєтесь свого слова, не дасте закінчити слідчі експерименти до початку будівельних робіт, нам не потрібен такий Меморіал”, - зазначили в громадській організації.

У свою чергу на сайті Музею з’явилось повідомлення, у якому керівництво Музею обіцяє розпочати будівельні роботи щодо реалізації меморіалу “незалежно від дати лише після закінчення слідства”.

Там також запевнили, що генпідрядник готовий допомагати відновлювати барикади для проведення слідчих експериментів.

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

26.02.2019, 09:03
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 14 ноября 2019

  На Банковой зажгли свечи: активисты спрашивают, что будет с делами Майдана

   
  • 14 ноября 2019

  Обвиняемого в убийстве журналиста Сергиенко суд вернул под стражу. Он ждет решение

  Вместе с полицией его охраняет десяток небезразличных граждан (рос)

   
  • 13 ноября 2019

  Адвокат убеждал суд, что Онищенко купил коня на те €500 тыс., которые обвинение просило арестовать

   
  • 7 ноября 2019

  Гибель свидетеля по делу Шеремета: близкие указывают на признаки инсценировки

  У свидетеля могли проходить следственные действия по делу убитого журналиста Павла Шеремета

   
Система Orphus