Суд отказался объединять дела "беркутовцев" об избиении студентов на Майдане

11 января 201910:39

Шевченківський районний суд Києва не задовольнив клопотання захисту обвинувачених командирів підрозділу спеціального призначення "Беркут". Захист просив об’єднати справу їх підзахисних із справами двох рядових "бійців" - Сергія Лободи та Максима Обмачевського.

Мова йде про побиття студентів та розгін протестувальників на Майдані 31 листопада та 1 грудня 2013 року.

Обвинувачені – колишні заступники командира київського "Беркуту" Олег Мариненко, Андрій Дидюк та Микола Тягнирядно, а також командири рот Юрій Шевченко та Євген Антонов. Їм інкримінують перевищення службових обов’язків та перешкоджання проведенню мітингів.

Справу у суді розглядають уже третій рік. Однак, нині вона досі на етапі зачитування обвинувального акту. Раніше справу Дидюка, Тягнирядна, Шевченка та Антонова об’єднали зі справою Мариненка після того, як суд по обвинуваченню чотирьох екс-беркутівців уже дійшов до розгляду по суті. Після об’єднання справу знов почали слухати спочатку.

Потерпілі, що були присутні у залі суду, виступили категорично проти чергового об’єднання зі справами Лободи та Обмачевського, які під час подій на Майдані в 2013 році були виконавцями наказів своїх командирів.

Натомість захист наполягав на об’єднанні.

"Якщо в одній справі будуть і командири, і виконавці, у суді буде простіше з’ясувати всі обставини подій. Події, місце і обставини цих справ однакові, різні лише підозрювані", - сказав адвокат Миколи Тягнирядна Валентин Рибін.

Адвокат Миколи Тягнирядна Валентин Рибін

Потерпілий Сергій Колоша у коментарі Insider припустив, що захист таким чином просто затягує розгляд справи.

"Лободу і Обмачевського підозрюють у незаконному затриманні людей на Майдані. Вони є по суті виконавцями наказів. А в нашій справі фігурують командири, які віддавали накази. Це зовсім інше", - зазначив Сергій Колоша.

Ще один потерпілий у справі Віталій Кузьменко також дотримується думки, що об’єднання справ пішло б на користь обвинуваченим.

"На цьому етапі об’єднання справ керівників київського "Беркуту" і виконавців призведе до затягування справи. Власне, тому на цьому наполягали обвинувачені та їх захисники", - сказав Кузьменко.

Зазначимо, що один із екс-працівників "Беркуту" Сергій Лобода, зі справою якого хотіли об’єднати справу командирів, фігурує також і в епізоді з побиттям активістів "Автомайдану" 23 січня 2014 року.

Зрештою, суддя відмовив у об’єднанні справ, а прокурор продовжив зачитувати обвинувальний акт.

Зокрема, йшлося про поранення, які отримували під час сутичок як тодішні правоохоронці, так і протестувальники.

"Працівники підрозділу "Беркут", виходячи за межі їх прав і повноважень, почали кидати частини бруківки у натовп, де знаходились протестувальники та журналісти. Вказані дії, які загрожували життю та здоров’ю людей, не були припинені командирами підрозділу", -  зазначається в обвинувальному акті.

Суддя Віталій Циктіч перервав засідання через участь в іншому провадженні. Наступне засідання він призначив аж на 19 березня.

Редакція Insider перевірила розклад засідань судді Циктіча на сайті Шевченківського суду. Вже починаючи з кінця січня у його графіку є поодинокі вільні місця для засідань. А у лютому практично на будь-яку дату принаймні половина “слотів” для засідань вільні.

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

11.01.2019, 10:40
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus