Дело командиров киевского "Беркута": в суде с трудом смогли приобщить справки о травмах пострадавших

Следующее заседание назначили почти через два месяца
17 мая 201916:39

У судовому процесі щодо колишніх заступників командира  полку та командирів рот київсього "Беркуту" буде суттєва перерва. Останнє станом на сьогодні засідання у цій справі відбулось у Шевченківському суді 14 травня. Наступне заплановане на 9 липня.

Про це Insider повідомив один із потерпілих.

Загалом на літні місяці заплановано лише 3 засідання.

Обвинувачені у цій справі - колишні заступники командира київського полку "Беркуту" Андрій Дидюк, Микола Тягнирядно, заступник начальника управління громадської безпеки Олег Мариненко, а також командири рот Юрій Шевченко та Євген Антонов.

Розглядає справу суддя Віталій Циктіч. У прес-службі Шевченківського суду, вважають, що ця справа розглядається у швидкому темпі, а більш ніж півторамісячну перерву пояснюють завантаженістю суду:

"Це ще й дуже пришвидшено призначаються засідання у цій справі, враховуючи навантаження на суддів. У нас всього 10 криміналістів і дуже багато проваджень, - сказала спеціаліст прес-служби суду Ольга Півень.

Згідно з розкладом Шевченківського суду, суддя Циктіч станом на 17 травня має у червні 4 абсолютно вільних дні, і ще 4 дні, на які заплановано 1-2 засідання.

Прес-секретар суду пояснює це тим, що всі судді Шевченківського суду є слідчими суддями і мають розглядати клопотання, які надходять терміново. Всього, за словами прес-секретаря, до суду щодня надходить близько 250 матеріалів.

У справі щодо керівників київського "Беркуту" на засіданні 14 травня продовжували долучати до матеріалів справи медичні довідки потерпілих, у яких вказувались нанесені їм ушкодження, а також протоколи їх допиту та інші документи.

Як розповів Insider потерпілий Дмитро Прихно, адвокат підсудних постійно заперечував проти долучення медичних довідок, посилаючись на лікарську таємницю.

Натомість потерпілий нагадав учасникам процесу, що в Україні діє верховенство права, а не верховенство закону. Таким чином потерпілі мають право як дозволяти розкривати ці дані, так і заперечувати цьому.

Зрештою за кілька засідань прокурор зміг долучити до матеріалів справи документи близько 10 потерпілих. Всього їх у справі більше 150.

Нагадаємо, епізод стосується подій початку Майдану. “Екс-беркутівців” обвинувачують в організації силового розгону протестувальників та перевищенні службових обов’язків.

Фото: один з фігурантів справи Євген Антонов. Автор: Віталій Струтинський

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

17.05.2019, 16:46
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 21 сентября 2019

  Члены "Демократической сокиры" обратились в миграционную службу относительно тройного гражданства Коломойского

   
  • 18 сентября 2019

  В Киеве поблагодарили бывшего директора Украинского института национальной памяти Вятровича

   
  • 16 сентября 2019

  Строительный конфликт в Киеве с участием "Правого сектора" и "Азова": что случилось

   
  • 12 сентября 2019

  Двоє військових загинули в зоні ООС

   
Система Orphus