Разрушение или реконструкция: все о противостоянии 13 мая на Институтской

Часть пострадавших выступила против любых изменений на Институтской, поскольку следственные эксперименты по делам о преступлениях против Небесной сотни все еще продолжаются
13 мая 201922:19

Вранці 13 травня на вулиці Інститутській у Києві почали знімати бруківку для будівництва меморіалу Героям Небесної сотні.

Як пояснили музейники, "є інформація від Генеральної прокуратури про те, що в нижній частині слідчі експерименти завершено". Тому, мовляв, можна починати зведення меморіалу Героям Небесної сотні.

Слідчі управління спецрозслідувань заперечують - слідчі експерименти тривають.

Частина потерпілих виступила проти будь-яких змін на Інститутській, оскільки слідчі експерименти у справах про злочини проти Небесної сотні все ще продовжуються, а вироків у справі ще немає.

Тому, за їх словами, демонтаж бруківки ставить під загрозу слідство та судові рішення у справах Майдану.

***

Об 11 годині ранку на Інститутську прийшли представники музею Революції гідності, представники Інституту Національної пам'яті, міністр культури Євген Нищук і родичі Небесної сотні.

Як розповіла Інсайдеру очевидиця подій, демонтажні роботи почалися ще до того.

“Ще при заході на Інститутську було видно, що працює екскаватор і вже зриває бруківку", - зазначила вона.

Присутні заявили, що збираються почати зведення меморіалу Героям Небесної сотні, а для цього їм необхідно демонтувати частину бруківки.

Директор музею Революції Гідності Ігор Пошивайло пояснив, що у ГПУ повідомили про завершення слідчих експериментів в нижній частині вулиці.

За його словами, дозвіл почати демонтажні роботи він отримав від Анжели Стрижевської - заступниці Генерального прокурора.  

В управлінні спецрозслідувань ГПУ, яке розслідує справи Майдану, про початок демонтажних робіт дізналися зі ЗМІ.

За словами очільника Управління спецрозслідувань Сергія Горбатюка, повноважень видавати такі дозволи немає у заступника прокурора.

“З'ясувалося, що у них є лист від Стрижевської про те, що вона їм дозволяє проводити чи розпочинати роботи в “нижній частині”. Це запитання, що це за "нижня частина", де її межі; ми не застосовуємо такі слова, межі її чітко не визначені. Це рішення не погоджено зі слідчим прокурором у справі, і [видано] без повноважень. Повноважень видавати такі дозволи немає у заступника прокурора. Ми вважаємо це неправильним” - заявив Горбатюк.

Речник Генеральної прокуратури Андрій Лисенко пояснив, чому Стрижевська підписала відповідний дозвіл.

За його словами, у ГПУ є графік проведення слідчих експериментів, і він був складений до 8 травня, але, нібито, слідчі, чиїх прізвищ Лисенко не вказав, останній експеримент провели 6 травня.

Нібито через завершення графіку проведення слідчих експериментів, заступниця генпрокурора Анжела Стрижевська і направила відповідного листа, пояснив Лисенко.

Водночас, у Адвокатській дорадчій групі Інсайдеру пояснили, що графік проведення слідчих дій може змінюватися. А необхідність зупинки робіт є не на окремих ділянках вулиці, де заплановані слідчі експерименти у різні періоди часу, а на всій вулиці до завершення всіх слідчих дій.

***

На ділянці вулиці, де музейники розбирали бруківку, було заплановано проведення слідчих експериментів.

За словами Марини Ліліченко, 14 травня, зокрема, слідчі мали закріпити дані про місце загибелі Героя Небесної сотні Олександра Плєханова. Місце його загибелі вдалось встановити лише нещодавно, завдяки знайденим відеозаписом.

Як видно на фото, непошкоджена мітка - це місце, де впав загиблий Олександр Плеханов. Обведена пошкоджена мітка - це місце, куди він сповзав.

В ході демонтажу бруківки, одна з міток була розбита.

***

О 16 годині на Алеї Героїв Небесної сотні відбулась акція за участі потерпілих та небайдужих киян проти знищення місця злочинів проти Небесної сотні.

Адвокат потерпілих Марина Ліліченко наголосила, що до завершення відтворення слідства на місці злочину необхідно припинити будь-які підготовчі та будівельні роботи. Роботи по демонтажу бруківки унеможливлюють проведення слідчих експериментів, які проводяться в цьому місці.

"Потрібно завершити повністю слідство, для того, щоби закінчити відтворення всіх подій. Тому, говорити про один епізод - це неправильно. Завершиться один епізод, буде інший. Потрібно зупинити будь-які роботи до завершення слідчих дій по вул. Героїв Небесної сотні", - підкреслила адвокат.

Після цього у прес-службі музею Революції Гідності повідомили, що отримали листа від Управління спецрозслідувань Генеральної прокуратури.

У ньому йшлося про те, що слідчим потрібен додатковий час для проведення слідчих експериментів, зокрема й на нижній частині алеї, звідки заплановано розпочинати підготовчі роботи щодо будівництва меморіалу.

Так, у департаменті спецрозслідувань попросили призупинити роботи в нижній частині Алеї Героїв Небесної Сотні з 13 до 17 травня. Також у відомстві підкреслили,  що в іншій частині вулиці слідчі експерименти планують провести до 29 травня.

В музеї відповіли, що з 13 по 17 травня готові призупинити підготовчі роботи і сприяти проведенню слідчих експериментів.

 

***

Однак прохання провести слідчі експерименти в іншій частині вулиці до 29 травня у музеї залишили без відповіді.

Свого часу суд наклав арешт на частину вулиці Інститутської. Однак у лютому Печерський райсуд Києва скасував рішення про арешт земельної ділянки. Клопотання про скасування арешту подавала дирекція Музею Революції гідності.

8 квітня Печерський райсуд Києва відмовив прокурорам Управління спецрозслідувань ГПУ в арешті частини вулиці Інститутської. Вони знов подали апеляційну скаргу на це рішення.

20 травня Апеляційний суд Києва має розглянути апеляційну скаргу, в якій представники родин Героїв Небесної сотні просять накласти арешт на частину вулиці, де мають відбуватися слідчі експерименти.

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

13.05.2019, 22:57
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus