Расстрелы на Институтской: новые следственные эксперименты и старые проблемы

2 декабря 201816:25

Слідчі експерименти на Інститутській - і нові, і повторні, необхідно провести до того, як ландшафт остаточно зміниться через побудову Меморіалу. Однак, кілька місяців принаймні частину слідчих дій поблизу верхнього виходу до метро “Хрещатик”, де був так званий “п’ятачок смерті” довелось відкладати. Там знаходились тимчасові пам’ятні знаки загиблим та постамент з хрестом, через які рельєф також не відповідав дійсності станом на 20 лютого 2014. З величезними складнощами і бюрократичним пінг-понгом тимчасові пам’ятні знаки та хрест вдалось перемістити. Однак слідчі дії все одно не відбуваються у 60% випадків.

Новий свідок

У середу, 28 листопада, Генеральна прокуратура провела слідчий експеримент із свідком розстрілів учасників Революції Гідності в 2014 році, який з’явився у справі нещодавно.

Відомо, що новий свідок лише нещодавно дізнався про те, що активіст, чиє поранення він бачив і якого евакуював, загинув.

Слідчі дії проводили біля Жовтневого палацу на Інститутській. Для них використовували щити, аналогічні до тих, що були у протестуючих. Слідчі також застосовували лазерні указки, очевидно, аби з’ясувати напрямок пострілів.

Знімати деталі експерименту працівники Генпрокуратури заборонили. Також вони відмовились коментувати слідчі дії. Не розкриває деталей слідства і адвокат родин загиблих Героїв Євгенія Закревська.

"Це не стосується тих слідчих дій, які будуть повторно проводити біля метро "Хрещатик". Слідчий експеримент по цьому епізоду проводився вперше. Можна сказати, що він пройшов успішно", - сказала у коментарі Insider Євгенія Закревська.

Вже у четвер, 29 листопада, Генпрокуратура планувала продовжити слідчі дії у справі розстрілів учасників Революції Гідності, однак слідчий експеримент перенесли через відсутність експерта-медика.

Фото: INSIDER

Слідчі дії на “п’ятачку смерті”

Як повідомляв раніше начальник управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк, слідчі прокуратури проведуть повторні експерименти на так званому "п’ятачку смерті" біля виходу з метро "Хрещатик" і вздовж вулиці Інститутської.

Після чисельних заяв Генпрокуратури до КМДА постаменти Героям Небесної сотні, які унеможливлювали проведення слідчих дій, перенесли. Нині там загородили територію бетонними блоками і все готово для проведення слідчих експериментів.

Однак навіть після цього всередньому 60% слідчих експериментів переноситься.

Фото: INSIDER

Двотижнева статистика

Зокрема, минулого тижня з п’яти запланованих етапів відбулось лише два. У решті випадків експеримент завадили провести:

  • У вівторок - автомобілі та журналістська техніка, підготована до прямого включення;
  • У четвер - відсутність експерта-медика;
  • У п’ятницю - невідома причина.

На позаминулому тижні, 19-23 листопада, випали також три дні з п’яти:

  • У понеділок - не змогли експерти;
  • У середу - були заходи до річниці Майдану;
  • У п’ятницю - знову не змогли експерти.

Тим часом наближається дата початку робіт над Меморіалом загиблим Героям Небесної Сотні, який остаточно змінить рельєф місцевості.

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал:https://t.me/theinsider_ua

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

2.12.2018, 16:28
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

    • 31 марта 2020

    Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

     
    • 31 марта 2020

    Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

     
    • 30 марта 2020

    Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

     
    • 30 марта 2020

    Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

     
Система Orphus