Огляд рішень уряду: вартість паспорту, прибуток держкомпаній та контроль ринку спирту

24 апреля 201918:59

Кабінет міністрів на своєму засіданні припинив дію двох угод з СНД, здійснив розподіл бюджетної субвенції на розвиток ОТГ та розширив перелік підприємств галузі літакобудування, яким надаватиметься державна підтримка.

INSIDER підготував огляд сьогоднішніх рішень уряду.

Авіабудування

Уряд розширив перелік підприємств галузі літакобудування, яким надаватиметься державна підтримка. Держпідтримку отримають 4 підприємства: ТОВ Науково-виробнича фірма “МС АВІА-ГРЕЙД”, ТОВ “Науково-виробниче об’єднання “Авіа”, ТОВ “Вінницький авіаційний завод”, ТОВ “Інспецпром”. Цим підприємствам передбачена державна фінансова підтримка збуту авіаційної техніки вітчизняного виробництва через механізм здешевлення кредитів шляхом часткової компенсації ставки за кредитами комерційних банків, залученими суб’єктами господарювання у національній валюті для закупівлі такої техніки.

Скасування угод з СНД

Україна вийшла з двох угод в рамках СНД. Міністерство закордонних справ України повідомить Виконавчий комітет СНД про припинення для України дії угоди про охорону секретних винаходів, що були створені у колишньому СРСР та угоди про створення загальної статистичної бази Економічного союзу CНД.

Гроші на ОТГ

Кабмін здійснив розподіл бюджетної субвенції на розвиток об’єднаних територіальних громад в обсязі 2,1 мільярда гривень. Гроші підуть на будівництво, реконструкцію та ремонти об’єктів, важливих для громад.

Ціна паспорту

Урядом ухвалив нові суми вартості адміністративних послуг при оформленні паспорта громадянина України (ID-картки) та паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Здорожчання відбудеться з 1 липня 2019 року. Для отримання ID-картки за 20 робочих днів доведеться сплатити 345 гривень проти теперішніх 279 гривень, а за 10 робочих днів - 471 гривню проти теперішніх 366 гривень. Отримання закордонного паспорту за 20 робочих днів обійдеться у 682 гривень проти теперішніх 557 гривень, а за 10 робочих днів - 1034 гривень проти теперішніх 810 гривень.

Стипендії митцям

Уряд схвалив призначення 80 стипендій Президента України молодим майстрам народного мистецтва на 2019 рік. Стипендіатами стануть  майстри гончарства, художньої кераміки, обробка дерева, металу, ткацтва, вишивки, писанкарства, народного малярства, декоративного розписи, лялькарства, плетіння, витинанки. Розмір стипендії для учнів професійно-технічних навчальних закладів становить 600 гривень, студентів коледжів, технікумів (училищ) - 800 гривень, студентів університетів, академій, інститутів - 1000 гривень.

Прибуток держкомпаній

Кабмін підвищив частку прибутку, яку державні підприємства та їхні об'єднання мають перераховувати до бюджету з 75% до 90%. Також уряд скасував пільги щодо сплати до бюджету частини чистого прибутку та дивідендів для таких компаній: Адміністрація морських портів України; держпідприємства, які входять до сфери управління Мінекономрозвитку; підприємства, які віднесені до сфери управління Мінсоцполітики; міжнародний аеропорт "Бориспіль"; "Національний центр Олександра Довженка" і культурно-мистецький комплекс "Мистецький арсенал".

Контроль продавців палива та спирту

Кабмін посилив контроль над оборотом спирту й палива зобов'язавши продавців пройти обов'язкову реєстрацію і відкрити рахунок у Державній казначейській службі. Також планується створити електронну база даних всіх продавців і реєстр платників акцизу на паливо і спирт. Система електронного адміністрування палива і спирту вводиться з 1 липня 2019 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: огляд рішень уряду за 17 квітня.

Підписуйтесь на наш новий канал у телеграм: https://t.me/theinsider_ua

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

24.04.2019, 19:05
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus