Прокуроров из дела "беркута" будут утверждать на должности те же люди, которые организовали выход на волю обвиняемых силовиков

Обвинитель, который поддерживал освобождение беркутовцев, может стать руководителем отдела в делах Майдана (укр.)
30 декабря 201919:37

У четвер, 2 січня, у Офісі прокурора відбудеться засідання комісії, яка затверджуватиме кандидатів на керівні посади у Департамент прокурорів у справах Майдану та інші підрозділи. Комісія наполовину складається з посадовців, які, ймовірно, мають прямий стосунок до організації виходу беркутівців з-під варти. А серед кандидатів, які розглядатимуться – прокурори з груп, які у суді були "за" та "проти" зміни запобіжного заходу екс-міліціонерам.

Про це свідчать документи, які у своєму розпорядження має Insider.

Кого розглядають

Серед кандидатів – "старі" прокурори зі справи розстрілів на Інститутській – Яніс Сімонов, Денис Іванов та Ігор Земсков. Вони виступали проти зміни запобіжного заходу беркутівцям, обвинуваченим у вбивствах протестувальників на Інститутській 20 лютого 2014 року.

Кандидати на керівні посади, яких розглядатиме комісія

 

Ця ж комісія збирається затвердити керівником відділу прокурорів у справах Майдану прокурора Куцого – старшого "нової" групи прокурорів, яку прямо під час суду прислав на засідання генпрокурор Руслан Рябошапка, і які синхронізувались з адвокатами беркутівців та просили суд змінити їм запобіжний захід, ігноруючи при цьому позицію потерпілих.

Хто атестуватиме

Комісія, яка затверджуватиме кандидатів, складається з трьох представників керівництва прокуратури та трьох "юридичних радників".

Склад комісії, яка затверджуватиме кандидатів

При тому всі троє представників керівництва прокуратури з цієї комісії ймовірно брали участь в організації схеми зі зміни запобіжного заходу беркутівцям.

Гюндуз Мамедов – заступник генерального прокурора, курує Департамент нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту. За нашими даними, це той самий "Департамент 26", від імені якого прокурори отримали вказівки починати процедури виведення з-під варти підозрюваних та обвинувачених не раніше 23 грудня і "узгоджувати" це з суддями та іншими сторонами судових процесів, тобто, по суті вступати у позапроцесуальні змови.

 Документ, яким координуються дати та спосіб зміни запобіжних

Також, саме цьому Департаменту, який курує Мамедов листом генпрокурора доручено "виконати заходи у судових засіданнях", а саме – змінити запобіжні обвинуваченим та підозрюваним у резонансних злочинах на особисте забов’язання задля обміну.

 Лист, який надала "нова" група прокурорів суду

Віктор Чумак – заступник генерального прокурора, головний військовий прокурор. Один з адресатів того самого листа генпрокурора про заходи щодо зміни запобіжних заходів. Ще до завершення суду, який розглядав питання про запобіжний захід, Чумак опублікував допис, з якого можна зробити висновок, що рішення вже прийнято, і воно не лежить в правовій площині. Чумак називає його "політико-правовим".

 

Віктор Трепак – заступник генерального прокурора. Курує Департамент у справах Майдану. Без його залучення, як куратора Департаменту, малоймовірним є зміна групи прокурорів у справі розстрілів, адже для цього потрібно принаймні володіти ситуацією в підрозділі і розуміти, хто буде виконувати таке розпорядження, а хто ні.

Раніше ця ж комісія затвердила керівником Департаменту у справах Майдану "парашутиста" Юрія Мисяка. Його перед своїм звільненням з ГПУ призначив керувати цим підрозділом Юрій Луценко, а Рябошапка та комісія з його замів – чомусь залишила на цій посаді. Мисяк ніколи до того не займався справами Майдану, проте має іншу навичку: саме люди, яких він привів з собою у підрозділ і стали тією "новою групою прокурорів", які втрутились у судове засідання під час його перебігу і підтримали звільнення беркутівців.

 

Фото у заголовку: Герман Крігер

Підписуйтесь на наш телеграм-канал тут.

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

30.12.2019, 20:02
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus