У середу, 29 травня, в столичний аеропорт Бориспіль рейсом з Варшави прибув Михайло Саакашвілі. Буквально позавчора новообраний президент своїм указом повернув йому громадянство.
Заходи безпеки в аеропорту посилено не було.
Збір прихильників
Літак мав прибути о 17:15, однак затримався. Не зважаючи на це, вже з третьої години у аеропорту почали збиратися люди. Вони стверджували, що вірять і "вірують" у Саакашвілі. В руках прихильники Саакашвілі тримали прапори із назвою його політичної партії.
Згодом у натовпі був помічений священник, який, як він розповів, відпросився з роботи, щоб зустріти Саакашвілі.
![]() |
Коли група підтримки знудилась в очікуванні - кимось із їх лідерів було вирішено скандувати лозунги, співати українські народні пісні та періодично наспівувати гімн України.
Деякі у натовпі вигукували: "Саакашвілі - прем'єр-міністр".
![]() |
Група підтримки Михайла Саакашвілі |
Вбрана у вишиванку жінка вирішила вийти у перші ряди, щоб особисто вручити Михайлу Саакашвілі пампушки зі сметаною.
- Пампушки часникові?
- Та хто їх знає, традиційне ж блюдо.
Журналісти чекали прибуття Саакашвілі на першому поверсі аеропорту ще з опівдня. Згодом місця забракло і половина з них повсідалися на підлогу навколо столу з мікрофонами. Місця ставало все менше.
![]() |
Зіткнення прихильників з пресою
О 17:36 приземлився літак з Варшави. За 20 хвилин з’явився Саакашвілі. Він заходив під оплески та крики своїх прихильників.
Одна із жінок подарувала йому червоні троянди. Публіка охоче скандувала: "Міша! Міша!".
Фотографи та оператори, які щойно знімали перші хвилини його появи, почали рух в бік столу з мікрофонами, який був підготований для брифінгу. Водночас, найактивніші прихильники Саакашвілі посунули цілеспрямовано до свого кумира. Здійнявся галас, почалась штовханина.
Група підтримки, буквально наступала на журналістів. Вони кричали: "Ідіть вже, тут Саакашвілі", "Не заважайте йому стояти", "Забирайтеся", тощо. Стіл із мікрофонами мало не розтрощили, а Саакашвілі рушив на вулицю. Група підтримки з усіх боків оточила свого "лідера" й там.
Суперечливо про вибори
На вулиці після численних спроб журналістам все ж вдалося дістатися Саакашвілі і поставити питання. Далі ініціативу говорити він перейняв сам і виголошував промову у гучномовець.
Говорячи до журналістів Михайло Саакашвілі заявив:
"Коли Зеленський повернув мені громадянство - це було реально дуже сміливим кроком. Я буду насолоджуватись цим разом з Вами".
Втім, на питання про вибори, яке йому ймовірно було не на часі, відповів не прямо:
"Дайте мені озирнутися навколо. Я сам нікуди не піду, ні на які вибори. Але, звичайно, я буду сприяти і всіляко допомагати повному оновленню політичного класу в Україні. Звичайно, я буду все робити для того, щоб прийшло більше нових людей. Я не вів ніяких переговорів ні про які призначення".
Декількома годинами раніше екс-заступник генпрокурора України Давид Сакварелідзе сказав:
"Ми як партія підемо на ці вибори і відстоюватимемо ту філософію і ті проекти, які хочемо реалізувати. Брати участь у виборах – наш обов’язок перед виборцями".
Йдеться про партію "Рух нових сил", однією з засновників якої і є Сакварелідзе. "Рух нових сил" - українська політична партія, заснована Саакашвілі і зареєстрована Печерською райдержадміністрацією Києва 23 лютого 2017 року.
За пів години мітинг під аеропортом завершився. Учасники розійшлися.
![]() |
"Рух нових сил" Саакашвілі збирається йти на вибори |
Заборона на в’їзд
Раніше в Генпрокуратурі прокоментували указ Володимира Зеленського щодо повернення громадянства Михайлу Саакашвілі. Там повідомили, що заборона на в'їзд для Саакашвілі ще діє. В прикордонній службі напротивагц цьому повідомили, що не чинитимуть перешкод для в'їзду Саакашвілі.
29 травня він все ж таки безперешкодно перетнув кордон.
Нагадаємо, у лютому 2018 року Саакашвілі був затриманий в Києві і доставлений на літаку до Варшави. Його взяли на території Польщі згідно із заявою про реадмісію, поданою Національною міграційною службою України.
Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua