Пострадавшие в делах Майдана требуют вернуть прокурора Трепака, которого отстранила Венедиктова

30 марта 202011:38

Родини Героїв Небесної Сотні 28 березня звернулися до Президента України, Володимира Зеленського.

Вони обурені рішенням Генпрокурора Ірини Венедіктової відсторонити від курування Департаменту у справах Майдану Віктора Трепака.

"Згідно позиції провідних прокурорів у справах Майдану, яким ми довіряємо, і наших спостережень, саме за сприяння Віктора Трепака останнім часом намітились позитивні зсуви в справах Майдану, - йдеться у заяві родин.

Так, за останній місяць, за їх словами, затримано і взято під варту двох чоловіків, які підозрюються у вбивстві Юрія Вербицького та тривалий час переховувались від слідства. 

Також затримано і пред’явлено підозру співробітнику Омеги, який, за версією слідства, вбив активіста Майдану Олега Ушневича і поранив іншого майданівця. Пред’явлено підозри суддям Майдану і слідчим Майдану, які, на думку слідства, переслідували майданівців і безпідставно арештовували їх в січні-лютому 2014-го року.

Одному з таких підозрюваних сьогодні, 30 березня, мають обрати запобіжний захід.

"Курування департаментом у справах Майдану передано новому заступнику нового генпрокурора - Андрію Любовичу. Андрій Любович під час Майдану був начальником слідчого управління у прокуратурі Дніпропетровщини. Місцеві прокурори брали участь у затриманнях, арештах та притягненні до відповідальності активістів місцевого майдану. Ці справи були пізніше закриті за відсутності події злочину, і в судовому порядку встановлено факт незаконного затримання та утримання їх під вартою. Очевидно, що новий куруючий заступник справами Майдану має антимайданівську позицію, яка неминуче вплине на розслідування справ і позицію прокурорів в суді", - зазначають у своїй заяві родини Героїв Небесної сотні.

Вони вимагають повернути кураторство департаментом у справах Майдану Віктору Трепаку і забезпечити можливість продовжити працювати в режимі останнього місяця . Також вимагають усунути від справ майдану Андрія Любовича, адже, за їх словами, він був дотичний до переслідування активістів під час Майдану 2013-2014р.

"В протилежному випадку - ми вимагаємо відставки Ірини Венедіктової з посади Генерального Прокурора", - зазначається у зверненні.

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

 

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

30.03.2020, 13:26
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus