Полиция VS Нацкорпус: к чему привели столкновения в Черкассах

13 марта 201915:40

Двоє активістів черкаського Національного корпусу отримали запобіжні заходи у вигляді цілодобового та нічного домашнього арешту. Їх затримали в суботу, 9 березня, під час сутичок з поліцією. Тоді з візитом до Черкас приїхав Президент Петро Порошенко. Активісти намагались підійти до сцени, де виступав Президент, але правоохоронці їм цього не дозволили.

В Нацкорпусі заявили, що поліцейські провокували активістів до радикальних дій. Натомість в поліції заявляють про порушення закону і відкрили дві кримінальні справи, зокрема щодо побиття поліцейських.

Водночас, напередодні президентських виборів говорять про політичне підгрунтя протестів і вплив політиків на активістів.

Протести з бійками

Акція "Свинарчуків за грати", на яку зібрався актив "Нацкорпусу", почалась у Києві біля адміністрації президента. За словами активістів, вони хотіли спитати у Президента Петра Порошенка, чому непокараними залишаються фігуранти журналістського розслідування Олег та Ігор Гладковські (Свинарчуки).

За даними журналістів "Наші гроші", заступник секретаря РНБО та його син нібито були задіяні у корупційних схемах з продажу Укроборонпрому контрабандних деталей до військової техніки за завищеною ціною.

Того дня, 9 березня, Петро Порошенко приїхав із запланованим візитом до Черкас. Саме туди вирушили після акції на Банковій представники Нацкорпусу.

За оцінками самих активістів, близько сорока людей намагались підійти до сцени, з якої виступав Порошенко, аби запитати в нього щодо покарання Гладковським. Після цього виникла сутичка з правоохоронцями.

Позиція силовиків

У поліції Черкаської області відразу після сутичок заявили про 15 постраждалих правоохоронців. Наступного дня, 10 березня, ця кількість збільшилась до 22.

Постраждав, за повідомленням поліції, і начальник обласного управління Валерій Лютий. На сайті поліції опублікували його фото з розбитим обличчям.

Начальник обласного управління поліції Черкащини Валерій Лютий

 

Слідчі відкрили кримінальне провадження за двома статтями Кримінального кодексу: за ч. 2 ст. 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) та за ч. 4 ст. 296 (Хуліганство) КК України.

Наступного дня після акції поліція затримала сімох представників Нацкорпусу. Серед них – лідер черкаського осередку Дмитро Кухарчук. П’ятьох з них згодом відпустили.

Дмитра Кухарчука підозрюють в організації масових безладів. Крім нього серед затриманих - ще один активіст Антон Братко.

Під час обрання запобіжного заходу слідчий зазначив, що Кухарчук відмовився отримувати підозру. Через це, а також через ризик втечі, слідчі просили суд обрати лідеру черкаського Нацкорпусу запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без можливості внесення застави.

Що кажуть активісти

Представники Нацкорпусу вважають, що поліція умисно провокувала конфлікт із активістами. Як розповів Insider один із лідерів черкаського осередку Ігор Зайчук, активісти мають свідка, який чув розмови поліцейських.

"Людина, яка була присутня під час сутичок, чула, що чоловік в цивільному одязі по рації кричав фразу: "Нехай менти їх швидше провокують", - розповів Ігор Зайчук.

Розголошувати контакти цього свідка в Нацкорпусі відмовляються.

"Ця людина – медик, і вона боїться втратити роботу", - пояснив Зайчук.

Він додав, що поліції цей свідок свідчень також не давав.

У Нацкорпусі також вважають, що затримували активістів незаконно. Вручення підозри нібито відбувалось без присутності адвоката. До того ж, про час призначення судового розгляду суд завчасно не повідомив.

Незаконність затримання підтвердили і судді. Кухарчука і Братка суддя ухвалила звільнити в залі суду. Однак, клопотання прокурорів про запобіжний захід таки розглянули і призначили домашній арешт: нічний - для Братка і цілодобовий - для Кухарчука.

До чого тут політика?

Після подій у Черкасах міністр МВС Арсен Аваков крім звичних обіцянок "покарати винних" і засудження силових методів від активістів, назвав їх гнів "праведним і справедливим".

Авакову вже давно закидають контролювання Національного корпусу. Крім цього в політичних колах говорять про його співпрацю з кандидатом у президенти Юлією Тимошенко. Після активних дій Нацкорпусу проти діючого президента Петра Порошенка, дедалі частіше стали говорити про можливе використання Аваковим активістів для політичних цілей.

Лідер Нацкорпусу Андрій Білецький на питання журналістки "24 каналу" називає таку версію "ахінеєю".

"Це заряд Банкової говорити зараз про Авакова. Якщо б ви привели хоч один факт, але ви не можете. Займаєтесь пліткарством", - гостро відреагував Білецький.

Також лідер Нацкорпусу зробив гучну заяву про нібито переслідування керівників партії працівниками СБУ. На його думку, фізичне знищення представників керуючої ланки Національного корпусу замовив сам Президент, а організовувати переслідування має заступник голови СБУ Віктор Кононенко "з використанням кримінальних авторитетів".

Як відомо, силовий блок з політичної точки зору поділений наступним чином: Арсен Аваков повністю контролює МВС, а Петро Порошенко призначає голову СБУ.

Відзначимо, що після сутичок в Києві та Черкасах Білецький не акцентував увагу на незаконності дій поліції (яку згодом довели в суді), а робив акцент саме на ймовірних нападах на нього та його соратників представниками СБУ, про які йому стало відомо "із власних джерел".

Ще одним інструментом у боротьбі Аваков-Білецький-Порошенко став портал "Миротворець". Після сутичок він вніс кількох активістів Нацкорпусу до бази, сформованої із бойовиків так званих "ЛНР" та "ДНР", та російських найманців.

 

Таким чином "Миротворець" свідомо чи не свідомо "підіграв" Порошенку, адже дискредитація Нацкорпусу в суспільстві нині вигідна саме діючому президенту, проти якого Нацкорпус і виступає.

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

13.03.2019, 15:46
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

    • 31 марта 2020

    Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

     
    • 31 марта 2020

    Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

     
    • 30 марта 2020

    Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

     
    • 30 марта 2020

    Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

     
Система Orphus