«Начали нащупывать». Морякам предлагают признаться в преступлениях и получить «условный срок»

15 декабря 201810:01

"Просто визнайте вину, отримайте умовний термін і поїдете додому". Такі пропозиції надходять українським морякам, яких захопили в полон біля Керченської протоки. Їх утримують в російському СІЗО.

За словами адвоката Миколи Полозова, морякам пропонують зізнатись у незаконному перетині кордону.

Стандартний хід

Такі маніпуляції з боку слідчих та прокурорів РФ адвокат називає стандартною розводкою для матросів.

"Почали намацувати наявність прогалин у нашому захисті. "Офіцерів захищають адвокати-зірки, їх точно витягнуть, а ви будете гнити в таборах і про вас ніхто не згадає", - наводить слова російських військових Полозов.

Адвокат Микола Полозов. Фото: Fb Миколи Полозова

За його словами, тиск чинять не тільки на полонених моряків, а й на їх адвокатів.

"Адвокатів питають: "а з якою метою Полозов у цю справу вв’язався і вас у свою команду набрав. Він у вас типу головний? Він у будь-якому випадку викрутиться, а вам далі працювати". Поки що це такі пробні заходи. Вони явно не розраховували, що за тиждень ми зможемо зібратись у команду і приступити до захисту військовополонених українських моряків", - написав Микола Полозов.  

Умови утримання

Протягом останніх днів адвокати змогли відвідати кількох полонених моряків. Умови утримання здебільшого називають задовільними навіть з відсутньою гарячою водою та іншими незручностями.

Правозахисниця Анастасія Георгіївська поспілкувалась із моряком корабля "Яни Капу" Володимиром Терещенком.

"Він ні на що не скаржиться, у нього "все нормально, правда". По-військовому скромний і мужній. Я знаю, як йому зараз складно в побутовому плані. Він утримується в старому корпусі СІЗО Лефортово, в тому самому, де в 21 столітті немає гарячої води. У нього немає зошитів, цигарок, письмових та мильних приладь (передачі затримують), але він не скаржився жодного разу", - написала Георгіївська.

Вона додала, що 24-річний Володимир Терещенко так і не зміг скористатись правом на телефонний дзвінок мамі.

Проблеми з комунікацією зі своїми рідними має і наймолодший військовополонений В’ячеслав Зінченко. Він відправив рідним кілька листів, однак цензура через невідомі причини їх повернула.

За словами Миколи Полозова, настрій у нього нормальний, депресії нема. Днями його відвідала адвокат Еміне Авамілєва.

"По умовам утримання розповів, що сидить у двомісній камері з колишнім міністром однієї кавказької республіки. Той постійно молиться, особливо нічого не розпитує і про себе не говорить, зате охоче ділиться продуктами. В камері є холодильник та телевізор з трьома російськими каналами. Також йому передали посилку-передачу від волонтерів. Просить, щоб йому надіслали цигарки, згущенку та м’ясо", - написав Микола Полозов.

Також адвокати відвідали і найстаршого полоненого моряка Андрія Оприска. Нарікань на утримання він теж не має. Намагається підтримувати свою фізичну форму, займається спортом навіть в умовах ізоляції.

Жодних свідчень

Ті моряки, яких нещодавно відвідали їх адвокати, одноголосно стверджують, що не будуть давати жодних свідчень, адже вважають себе військовополоненими. Не вплинули на них навіть методи залякування російських правоохоронців.

Як повідомив Микола Полозов, наймолодший полонений В’ячеслав Зінченко, так само як і інші моряки, відмовився визнавати вину.

"Він знає, що Україна бореться за його звільнення та звільнення інших військовополонених моряків", - зазначив Полозов.

Андрій Оприско також сказав, що відчуває підтримку та дякує всім, хто бореться за його звільнення.

Микола Полозов, адвокат
Наймолодший полонений В’ячеслав Зінченко знає, що Україна бореться за його звільнення та звільнення інших військовополонених моряків
Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

15.12.2018, 15:46
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus