Пленки ОАСК: Кассационный суд закрыл производство по иску ГПУ к Высшему Совету правосудия

11 ноября 201918:39

Касаційний адміністративний суд розглянув два позови Генеральної прокуратури на рішення Вищої Ради правосуддя, яка відмовилася відсторонити суддів Окружного адміністративного суду Києва. 

Фігуранти справи тиску на Вищу кваліфікаційну комісію суддів Павло Вовк, Ігор Погрібніченко досі є суддями ОАСК, а Іван Шепітко – суддею Суворовського райсуду Одеси.

Генпрокуратура намагалася через касаційну палату Верховного суду досягти відсторонення суддів. Однак той закрив провадження.

"Прокуратура, виявляється, не має права оскаржувати рішення ВРП, що явно, на думку позивача, не відповідають нормі закону та ухвалені в умовах потенційного конфлікту інтересів", - зазначила прокурор Юлія Малашич, додавши, що саме про це говорилось у доводах відповідача.

Повний текст ухвали буде оприлюднений за 5 днів. 

Як розповіля Юлія Малашич у коментарі INSIDER, оскаржити це рішення можна у Великій палаті Верховного суду. Чи буде це робити прокуратура стане відомо після оприлюднення повного тексту рішень. 

Нагадаємо, троє суддів Окружного адміністративного суду Києва та суддя Суворовського суду Одеси отримали підозри від ГПУ. На прес-конференції тодішній керівник управління спецрозслідувань Сергій Горбатюк та керівник НАБУ Артем Ситник оприлюднили записи розмов суддів ОАСК.

На них – голоси схожі на голоси фігурантів справи. Вони обговорювали, зокрема, як ініціювати скарги до суду на представників Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Відкриті судові розгляди, за версією слідства, потрібні були для того, аби впливати на членів ВККС та їх рішення щодо атестації суддів ОАСК.

Крім того, голоси стверджували, що мають зв’язки з ТОП-чиновниками, зокрема, уповноваженою з прав людини Людмилою Денісовою. Саме уповноважена делегує одного члена ВККС.

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

11.11.2019, 18:40
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus