П’ятьом учасникам нападу на Катерину Гандзюк винесли вироки

6 июня 201916:28

Обвинувачених у справі про вбивство активістки Катерини Гандзюк визнали винними. Микита Грабчук, Володимир Васянович, В'ячеслав Вишневський, Сергій Торбін і Віктор Горбунов визнали свою вину та пішли на угоду зі слідством.

На засіданні 6 червня суд затвердив угоди і призначив такі покарання:

Сергію Торбіну - 6 років і 6 місяців позбавлення волі;

Володимиру Васяновичу – 4 роки позбавлення волі;

Віктору Горбунову – 3 роки позбавлення волі;

В'ячеславу Вишневському - 4 роки позбавлення волі;

Микиті Грабчуку – 6 років позбавлення волі.

Коротко переказуємо текст вироку, в якому фігурують п’ятеро засуджених, а також ще троє людей, прізвища яких не названо.

Вони фігуранти іншої кримінальної справи. У вироці їх озвучували, як Особа 1 – замовник (підозру у замовленні нападу на Гандзюк оголошено голові Херсонської облради Владиславу Мангеру), особа 2 – організатор, який був помічником депутата облради Ставицького (ймовірно Олексій Левін – йому також оголошено підозру), та особа 3 – до нього звертались виконавці після злочину (ймовірно Ігор Павловський – його підозрюють у приховуванні злочину).

Згідно з вироком, на початку липня 2018 року замовник звернувся до головного організатора і попросив його за грошову винагороду організувати "заподіяння тяжких тілесних ушкоджень" Катерині Гандзюк.

Причиною цього стала публічна критика Гандзюк, яка "підривала авторитет замовника і ставила під сумнів його політичну діяльність".

Організатор звернувся до Сергія Торбіна, з яким товаришував. Вони зустрілись у Херсоні в одному з парків, і організатор запропонував Торбіну залучити своїх знайомих, аби "переламати кістки або облити сірчаною кислотою" Катерину Гандзюк.

За побиття обіцяв 5 тисяч доларів, за облиття кислотою – 2,5-3 тисячі доларів.

Торбін погодився і поїхав у місто Олешки, де жили Микита Грабчук, Володимир Васянович, В'ячеслав Вишневський та Віктор Горбунов. Торбін показав сторінку Катерини Гандзюк у соціальних мережах, а "також ввів їх в оману про її проросійську позицію для подолання докорів сумління". Всі четверо погодились виконати замовлення.

Обов’язки розподілили так: Горбунов мав стежити за Катериною Гандзюк. Шукати кислоту, мобільні телефони там СІМ-карти.

Васянович та Вишневський так само стежили за Гандзюк, планували місце нападу та шляхи відходу після злочину.

Грабчук мав здійснити напад.

Торбін зустрівся із організатором і той передав завдаток – 500 доларів, що складало близько 12 тисяч грн. 10 тисяч він віддав виконавцям, 2 залишив собі.

На ці гроші виконавці купили сірчану кислоту. Знайшли її через інтернет. Також придбали три мобільні телефони, дві СІМ-карти, ще одну їм дав Торбін.

26 липня п’ятеро засуджених готували напад на Катерину Гандзюк, однак того дня вона не вийшла зі свого будинку. Грабчук сказав, що привернув увагу жителів будинку.

Після цього нападники вирішили, що облиття кислотою "буде більш ефективним та займе менше часу".

Торбін ще раз зустрівся з організатором і попросив за облиття кислотою таку ж винагороду, як і за побиття – 5 тис. доларів. Організатор погодився.

31 липня о 8 годині Вишневський повідомив Грабчуку, що їде службовий автомобіль Херсонської міськради. Грабчук почав очікувати Гандзюк біля автомобіля, і коли вона вийшла з будинку та почала йти до машини, підбіг до неї ззаду та вилив сірчану кислоту в область голови та спини.

Потім Грабчук сів у машину до Васяновича і поїхали в місто Олешки. По дорозі зупинились і Грабчук через вікно машини викинув свої речі, які облив кислотою під час нападу.

Вишневський викинув свій мобільний телефон та на автобусі приїхав до міста Олешки.

Пізніше Торбін зустрівся з організатором і взяв у нього винагороду за виконання злочину 4,5 тисяч доларів. 500 доларів залишив собі, а 4 тисячі віддав іншим нападникам.

Суд також встановив, що вже після скоєного нападу Васянович із Торбіним приїжджали до "особи 3" та просили дати їм 1,5-2 тисячі доларів для того, щоб ухилитись від покарання поліції. Після відмови вони подзвонили до організатора та попросили про зустріч вдома у "особи 3".

Під час зустрічі організатор передав Васяновичу і Торбіну гроші. Пізніше їх затримали.

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

 

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

6.06.2019, 16:37
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus