ПАРЄ ухвалить резолюцію про морську агресію Росії. Виступить і адвокат полонених моряків

21 января 201920:30

Парламентська асамблеї Ради Європи більшістю голосів схвалила рішення про дебати щодо наслідків відкритої російської агресії проти України. В кінці дебатів мають ухвалити резолюцію.

Про це пише "Європейська правда".

Передбачалось, що резолюція матиме назву "Відкрита російська агресія проти України: зрив мирного процесу та загроза європейській єдності". Таке формулювання пропонував голова української делегації Володимир Ар’єв.

Після дебатів керівний орган ПАРЄ пом’якшив формулювання: "Зростання напруження навколо Азову та Керченської протоки і загрози для європейської безпеки".

Пізніше стало відомо, хто буде доповідачем. Ним став депутат Андреас Нік, запропонований групою Європейської народної партії у ПАРЄ.

Як повідомлялось раніше, російська сторона відмовилась від участі в сесії ПАРЄ ніби то через обмеження повноважень Російської федерації.

Координатор групи адвокатів українських військовополонених моряків Микола Полозов також виступить з доповіддю на засіданні ПАРЄ.

Про це він розповів "Крим. Реалії".

"Я збираюсь взяти участь у кількох тематичних заходах, які стосуються, перш за все, військовополонених українських моряків. Звісно, йтиметься і про політичних бранців, які знаходяться як в Криму, так і на території Росії", - сказав Полозов.

Він також анонсував зустріч із президентом ПАРЄ Ліліан Морі Паск’є та іншими європейськими чиновниками.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що до Страсбурга на зимову сесію ПАРЄ вилетіли родичі військовополонених моряків – Ольга Гриценко (сестра Дениса Гриценка) та Віктор Сорока (батько Василя Сороки).

"Ми розповімо усій світовій спільноті про наших хлопців, які перебувають у російському полоні. Закликаємо допомогти та посилити тиск на РФ, аби там дотримувалися норм міжнародного гуманітарного права. Докладемо максимум зусиль, щоб увесь світ звернув увагу на цю проблему, та наші моряки скоріше повернулися додому", - написала Денісова.

Дебати з приводу українських моряків мають відбутися 22-23 січня.

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

21.01.2019, 20:48
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus