Огляд рішень уряду: угода з СНД, аеропорт “Придніпров’я” та безпека дорожнього руху

18 апреля 201909:11

Кабінет міністрів на своєму засіданні припинив дію угоди з СНД, виділив кошти на проектування аеропорту “Придніпров’я” та на програму безпеки дорожнього руху і схвалив законопроект про створення реєстру географічних назв.

INSIDER підготував огляд сьогоднішніх рішень уряду.

Нещасні випадки на виробництві

Уряд спростив порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві. Зокрема, спрощено процедури оформлення документів, необхідних для встановлення факторів, що пов’язують нещасний випадок чи захворювання із професійною діяльністю.

Безпека дорожнього руху

Кабмін затвердив зміни до Державної програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху на період до 2020 року. На гарантоване щорічне фінансування на безпеку українських автошляхів до 2020 виділили 5% бюджету Дорожнього фонду - це 8,7 мільярда гривень. Цьогоріч на прогарму закупівлі понад мільйона світловідбиваючих жилетів для школярів виділено – 226,6 мільйонів гривень. Також цього року передбачається влаштування 104 розв'язок кільцевого типу, встановлення близько 15 тисяч дорожніх знаків, придбання 339 комплексів автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху.

Прискорення об’єднання ОТГ

Уряд схвалив законопроект, який унеможливлює затягування через суди процесу об’єднання територіальних громад. Документ передбачає, що судові позови про оскарження добровільного об’єднання або приєднання громад будуть віднесені до категорій термінових адміністративних справ, які розглядатимуться за скороченою процедурою в місячний термін. Тепер законопроект має підтримати Верховна Рада.

Парк “Кремінські ліси”

Уряд підтримав Указ Президента України про створення на Луганщині національного природного парку “Кремінські ліси”. Парк  є найбільшим природним масивом лісів на сході України. Він розташований уздовж річки Сіверський Донець. До території “Кремінських лісів” включено 7269 гектарів земель державної власності, з яких 3121 гектар земель надаються природному парку в постійне користування.

Порт “Південний”

Уряд прейменував морський порт “Южний”. Відтепер він матиме назву “Південний”. Це один з трьох найбільших портів України на ряду з Одеським морським портом та Миколаївським.

Зона вільної торгівлі з Ізраїлем

Уряд підтримав ратифікацію угоди про зону вільної торгівлі з Ізраїлем. Кабмін пропонує парламенту ратифікувати угоду з приміткою, що вона не розповсюджуватиметься на територію Криму та окупованих районів Донецької та Луганської областей. Україна та Ізраїль уклали угоду про ЗВТ в січні цього року. Урядовці вважають, що після набуття чинності угоди будуть скасовані мита на близько 80% українських товарів і на близько 70% ізраїльської промислової продукції.

Реформа ринку електроенергії

Уряд схвалив формування підприємств “Гарантований покупець” та “Оператор ринку” в рамках реформування ринку електричної енергії. Нові підприємства формуватимуться на базі існуючого підприємства “Енергоринок”.

Реєстр географічних назв

Уряд погодив законопроект, який передбачає створення електронного реєстру географічних назв. Органом, відповідальним за ведення реєстру буде “Держгеокадастр”. Серед іншого документ спрямований на збереження культурної спадщини. Тепер законопроект має розглянути Верховна Рада.

Аеропорт “Придніпров’я”

Уряд виділив Державному агентству інфраструктурних проектів 200 мільйонів гривень на розробку проектної документації аеропорту “Придніпров’я”. Новий аеровокзал планується збудувати в селищі Солоне поміж Дніпром та Запоріжжям.

Військова угода з СНД

Уряд припинив дію військової угоди в рамках Співдружності незалежних держав (СНД). Договір регламентував міждержавну стандартизацію озброєння і військової техніки з 1995 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: огляд рішень уряду за 10 квітня.

Підписуйтесь на наш новий канал у телеграм: https://t.me/theinsider_ua

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

18.04.2019, 09:18
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus