Тижневий огляд Ради: закон про імпічмент, непідтверджені відставки, виборчий кодекс

Громадянство іноземним добровольцям та покарання за незаконне носіння держнагород
7 июня 201921:00

Депутати протягом тижня ухвалили законопроект про тимчасові слідчі комісії, який запроваджує механізм імпічменту президента України, ухвалили спрощення процедури отримання громадянства іноземними добровольцями, які воювали в АТО та запровадили покарання за незаконне носіння державних нагород та військової форми.

У той же час, парламентарі відмовилися звільнити Павла Клімкіна з посади глави Міністерства закордонних справ, Степана Полторака з посади міністра оборони і Василя Грицака з посади глави Служби безпеки України.

Наприкінці тижня депутати розпочали розгляд виборчого кодексу з відкритими партійними списками, який вони планують розглянути до початку парламентських літніх канікул.

INSIDER підготував огляд рішень, які депутати ухвалили або ж відхилили протягом тижня.

Вівторок, 4.06.2019

Штрафи перевізникам

У першому читанні депутати ухвалили збільшення штрафів за безпідставну відмову у перевезенні пільгових категорій громадян (осіб з інвалідністю, ветеранів війни, чорнобильців, дітей тощо) з 136 до 2550 гривень. До другого читання депутати планують напрацювати у цьому законі додаткові механізми, які мають дисциплінувати перевізників.

Сільськогосподарська кооперація

У першому читанні депутати ухвалили проект закону про сільськогосподарську кооперацію. Законопроект пропонує відмовитися від жорсткого поділу сільськогосподарських кооперативів за типами на виробничі та обслуговуючі. Засновники самі зможуть визначити і обрати його вид діяльності: виробничий, обслуговуючий, переробний чи багатофункціональний. Також фермерам пропонується дозволити обирати форму діяльності: з метою чи без мети одержання прибутку. Документом передбачена необхідність створення у кожному сільськогосподарському кооперативі фонду розвитку, кошти якого та майно не підлягатимуть розподілу між його членами.

Законопроекти не на часі

Парламентарям забракло голосів на включення до порядку денного законопроектів про:

- внесення змін до закону про вибори народних депутатів щодо забезпечення виборчих прав військовослужбовців;

- внесення змін до закону про альтернативні джерела енергії та закону про ринок електричної енергії;

- внесення зміни до бюджетного кодексу щодо фінансування забезпечення окремих програм та закладів охорони здоров'я;

- внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг;

- внесення змін до закону про ринок електричної енергії щодо забезпечення постачання електроенергії захищеним споживачам Донецької та Луганської областей.

Рейтингове голосування засвідчило, що у залі немає голосів для прийняття законопроекту про збільшення штрафів за ігнорування пасків безпеки та мотошоломів, тож документ на розгляд не ставили.

Імпічмент президента

Депутати відмовилися розглядати законопроект Володимира Зеленського щодо процедури імпічменту. Документ не включили до порядку денного. Крім того, Верховна Рада відмовилася розглядати альтернативний законопроект про імпічмент авторства народного депутата Ігоря Артюшенка.

Натомість парламентарі у вівторок почали розгляд законопроекту про тимчасові слідчі комісії Верховної Ради, в якому також запроваджуються спеціальні тимчасові слідчі комісії, які матимуть повноваження ініціювати імпічмент президенту. Вони зможуть проводити розслідування обставин щодо вчинення президентом державної зради або іншого злочину. У випадку доведення провини президента, його усуватимуть з посади. Документ ухвалили на засіданні у четвер.

Четвер, 6.06.2019

Технічне регулювання за стандартами ЄС

Депутати в першому читанні ухвалили законопроект, який гармонізує українське законодавство із нормами Європейського Союзу в частині стандартизації промислових товарів. Це надасть змогу усунути бар’єри в торгівлі між Україною та ЄС.

Криміналізація військових злочинів

Депутати ухвалили у першому читанні законопроект щодо покарання за воєнні злочини. Документ криміналізує відповідно до міжнародного права такі злочини як геноцид, злочини проти людяності та воєнні злочини.

Стандартизація НАТО

Рада доповнила закон "Про оборону України" положеннями щодо надання Міністерству оборони повноважень із забезпечення нормативно-правового регулювання у сфері військової стандартизації та визначення органу військової стандартизації. Документ має дозволити впроваджувати стандарти НАТО, уникаючи різночитань.

Громадянство іноземним добровольцям

Депутати ухвалили закон, який спрощує процедуру отримання громадянства іноземцями, які у якості добровольців захищали територіальну цілісність України. Документ вносить зміни до закону "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства". У ньому встановлюється визначення для терміну "участь у захисті територіальної цілісності та недоторканості Україні" щодо іноземців та осіб без громадянства, які надавали практичну допомогу підрозділам в антитерористичній операції.

Військове капеланство

Депутати у першому читанні ухвалили законопроект про військове капеланство. Документ врегульовує організаційно-правові засади взаємодії релігійних організацій з Міністерством оборони щодо забезпечення душпастирської опіки особового складу збройних формувань.

Освіта

Рада ухвалила закон про фахову передвищу освіту. Документ дозволяє коледжам та технікумам готувати фахових молодших бакалаврів і здійснювати підготовку за коротким циклом вищої освіти або першим (бакалаврським) рівнем.

Покарання за незаконне носіння нагород

Депутати запровадили покарання за незаконне носіння державних нагород, військової форми та наругу над місцем поховань захисників України. У випадку адміністративної відповідальності парламентарі передбачили порушникам штраф від 2550 до 3400 гривень. Кримінальна відповідальність передбачає обмеження або позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років.

Увічнення пам’яті Левка Лук’яненка

Депутати ухвалили постанову в якій міститься рекомендація до місцевих влад іменувати вулиці на честь Героя України, дисидента, одного з авторів Акту проголошення Незалежності України Левка Лук’яненка. Нацбанку парламентарі запропонували ввести у обіг пам’ятну монету на честь дисидента, а Міністерству освіти - проводити тематичні заходи, присвячені життю і діяльності Лук’яненка.

Відставки

Депутати відмовилася звільнити Павла Клімкіна з посади глави Міністерства закордонних справ за його власною заявою і за постановою про звільнення від президента Зеленського.

Так само Верховна Рада не звільнила Степана Полторака з посади міністра оборони і Василя Грицака з посади глави Служби безпеки України.

П’ятниця, 7.06.2019

Виборчий кодекс

Депутати розпочали розгляд виборчого кодексу, який має на меті скасувати мажоритарну систему виборів до парламенту та запровадити відкриті партійні списки. Документ розглядають у другому читанні. Він містить близько 4700 поправок. Парламентарі планують розглянути документ до початку парламентських літніх канікул.

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

7.06.2019, 21:10
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 11 декабря 2019

  Убийство волонтера в Бахмуте: однопартийцы погибшего устроили пикет под МВД

  Подобные пикеты, по словам руководителя партии ВО "Свобода" Олега Тягнибока, одновременно проходили по всем областным центрам страны

   
  • 10 декабря 2019

   
  • 10 декабря 2019

  Нападение на Чорновол: суд оставил приговор Корнилову без изменений

   
  • 5 декабря 2019

  В ходе пожара в доме профсоюзов во время Майдана 41 человек получил повреждения, двое погибли, - прокурор

   
Система Orphus