Обзор решений правительства: отчет Гройсмана, саботировали трансформацию национальных больниц и выделили деньги пострадавшим в АТО

21 августа 201920:59

Кабінет міністрів на своєму засіданні у середу, 21 серпня, заслухав прем’єрміністра Володимира Гройсмана, провалив трансформацію найбільших національних лікарень, запустив Державну податкову службу та виділив гроші шістьом постраждалим в АТО і двом родинам загиблих учасників бойових дій. 

INSIDER підготував огляд сьогоднішніх рішень уряду.

Допомога постраждалим в АТО їх родинам загиблих

Кабінет Міністрів України ухвалив виділити одноразову грошову допомогу для сімей двох загиблих, та шести учасникам АТО, які отримали інвалідність.

Зазначені кошти виділять з резервного фонду держбюджету України.

На сайті Уряду зазначено, що одноразова грошова допомога призначається і виплачується рівними частинами членам сім’ї, батькам та утриманцям загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов’язаного та резервіста.

Так, ця допомога передбачена у разі загибелі під час виконання військовослужбовцем обов’язків військової служби – у розмірі 750-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб. 

Запуск державної податкової служби 

Уряд вирішив покласти на Державну податкову службу реалізацію податкової політики. Таким чином уряд повноцінно запускає нове податкове відомство. 

Воно буде реалізовувати державну податкову політику, держполітику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне страхування, держполітику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати ЄСВ.

Прем’єрміністр Володимир Гройсман

Найбільші лікарні не змогли трансформувати

Уряд не спромігся трансформувати чотири найбільші національні лікарні.

Йдеться про науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії, спеціалізовану лікарню "Охматдит" МОЗ України, Національний інститут раку та Інституту серця. 

Ще раніше Уляна Супрун зазначала, що автономізація цих клінік має дозволити їм у 2020 році укласти договір із Національною службою здоров'я України (НСЗУ) і приєднатися до трансформації системи охорони здоров'я, ставши частиною єдиного медичного простору, доступного кожному пацієнтові. 

На сайті Міністерства охорони здоров'я написали, що дане питання вдруге не внесли у порядок денний.

Навчання дітей з особливими освітніми потребами 

Уряд визначив, як діти з особливими освітніми потребами навчатимуться в позашкіллі - тепер правила організації інклюзивних груп є для всіх рівнів освіти.

Щоб дитину з особливими освітніми потребами зарахували до позашкільного закладу, її батькам або законним представникам треба подати заяву. До неї необхідно додати документи, які підтверджують наявність ООП (висновок інклюзивно-ресурсного центру, індивідуальна програма реабілітації особи з інвалідністю).

Керівник закладу відтак зобов’язаний створити інклюзивну групу. Він також має сформувати команду психолого-педагогічного супроводу, до якої входять педагогічні працівники, адміністрація закладу та, за потреби, -  інші спеціалісти.

Порядок перевірки суден 

Уряд ухвалив постанову "Про затвердження Порядку перевірки суден, взяття проб води та проведення їх аналізу". 

Прийняття цього акту визначає механізм перевірки суден, взяття проб води та проведення їх аналізу. Він також встановлює вимоги до процедури їх проведення. Акт регламентує дії адміністрації морських портів та державних інспекторів з охорони навколишнього  середовища при встановлені факту забруднення.

Подолання наслідків негоди 

Уряд вирішив виділити 120 млн грн на подолання наслідків підтоплення у Закарпатській та Івано-Франківській областях.

Кошти з резервного фонду Держбюджету спрямують на відновлювальні роботи сільгоспугідь, житлових будинків, низки ділянок автомобільних доріг державного, обласного та місцевого значення.

Завершення каденції Уряду

Чинний Уряд на першому засіданні Верховної Ради IX скликання складе повноваження. Уряд Гройсмана був сформований у 2016 році. 

У звітній промові Гройсман повідомив, що Уряд залишає наступникам майже 130 млрд гривень у державній казні.

Підписуйтесь на наш телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

21.08.2019, 21:08
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus