Обвиняемый в фабрикации дел протестующих ексмилиционер не получит наказание

5 сентября 201918:52

В Солом’янському райсуді Києва з 2015 року перебуває справа за обвинуваченням колишнього міліціонера Олега Гусєва. Слідсто вважає, що у часи Майдану він складав фейкові рапорти разом з іншими правоохоронцями на активістів "Автомайдану" за начебто відмову зупинитись на вимогу міліціонера. 

Такі рапорти складали на учасників поїздки на мітинг резиденцію Януковича у Межигір’я, список яких склали силовики. Пізніше у судах часто виникали ситуації, коли автомобілісти, на яких було складено рапорти, подавали докази про те що вони і\або їх автомобілі у момент складання рапорту перебували в іншому місті або навіть за кордоном.

На підставі цих підроблених рапортів силовики складали протоколи, які передавали до суду, вимагаючи позбавлення прав учасників протестів. У більшості випадків суди задовільняли цю вимогу.

Такі рапорти використовувалась як доказ і у кримінальних справах про органі.

 

Пробіг "Автомайдану

В грудні 2013 року активісти влаштовували кілька поїздок-протестів до резиденції експрезидента Віктора Януковича, а також до тодішніх генпрокурора Віктора Пшонки та міністра МВС Віталія Захарченка.

У даній справі йдеться про епізод поїздки до Межигір'я 29 грудня 2013 року.  Тоді відбулась одна з наймасштабніших акцій "Автомайдану". Понад тисячу автомобілів з прапорами України, Євросоюзу та символікою Євромайдану вирушила до села Нові Петрівці, до резиденції тодішнього президента країни. Частина автомобілів виїхала з Європейської площі, інша – з Мінської площі.

Це була самоорганізована колона, до якої хаотично долучались сотні автомобілів. 

У селі Нові Петрівці 29 грудня проведели мітинг, а після колона рушила назад до Києва.

За що судять міліціонера Гусєва

Слідчі кажуть: вже після автопробігу працівники міліції складали фейкові протоколи на активістів. Протоколи про адміністративне правопорушення складали за статтею 122-2 КУпАП – начебто водіїв 29 грудня зупиняли автоінспектори, а вони ігнорували наказ і продовжували рух. Єдиним доказом таких “правопорушень” виступали рапорти інспекторів, які начебто зупиняли автомобілі. Як наслідок - у деяких автомайданівців забирали водійські права, а іншим - вручали підозри про участь у масових заворушеннях. 

На лаві підсудних у одній з таких справ про підроблення рапортів - колишній міліціонер Олег Гусєв. За словами потерпілого, Гусєв виписував фейкові рапорти та постанови на активістів про відмову у зупинці на вимогу саме 29 грудня. 

Чому обвинувачений ймовірно не отримає покарання 

Павло Дикань, представник потерпілого у суді, каже, що Гусєва звинувачують у службовому підробленні. 

"Проте наразі йому уже нічого не загрожує.Строк давності по притягненню до відповідальності у цій справі стік. Суд може встановити, чи винуватий Гусєв чи не винуватий, але відповідальності він не понесе", - каже він.

За його словами, вироку у даній справі не буде. Суддя його або виправдає, або звільнить від відповідальності за терміном строку притягнення.

 

Відібрали права силою у дворі 

У вказаній справі один потерпілий - Арсеній Толстих. Він каже, що хоче справедливості.  “У нас задача - довести в цьому процесі, що є лжесвідчення інших співробітників міліції, що була певна схема розправи з активістами".

Він у розмові з Insider пригадує активність "Автомайдану", а також події, що слідували після у якості так званого "покарання" від правоохоронців.

“29 грудня була велика поїздка до Межигір’я. А вже 1 січня до мене додому прийшла міліція. Це була Вишгородська міліція", - розповідає він. 

У нього тоді забрали права, щоправда - не з першої спроби.

"Мене двічі намагались зупинити на подвір’ї власного дому і вимагали віддати права. [На другий раз] вони сказали, що якщо я добровільно не віддам права, то вони заламають руки і заберуть їх силою. Я віддав. Права забрали за те, що я начебто не зупинився на прохання робітника з жезлом і свистком", - додає потерпілий.

Потерпілий Арсеній Толстих та Павло Дикань

Суд по цій справі призначили на кінець лютого 2014 року, коли Віктор Янукович вже утік з України. І відповідно тоді ж суд постановив, що права вилучили безпідставно. 

Потерпілий впевнений, що у правоохоронців режиму Януковича була  схема затримання активістів 29 грудня, була схема виписування постанов і рапортів. 

Стадія судового процесу 

За словами Диканя, подальший розгляд справи у суді гальмують свідки, які не приходять на засідання. Як от 27 серпня - суд знову відклав засідання через їх неявку на 25 жовтня.

Головуючий наполягав, щоб прокурор забезпечив явку свідків у засідання якнайшвидше, оскільки навіть не зважаючи на вже винесену ухвалу про примусовий привід, свідки з числа колишніх правоохорнців до суду так і не приходять. 

Держобвинувачення у особі прокурора Київської обласної прокуратури Новохацького від коментарів Insider відмовилось, пославшись на велику завантаженість і роботу. Прокурор також не хотів називати своє прізвище, його Insider дізнався від представника потерпілих та з відкритих судових ухвал.

“У нас допит свідків, а після цього - перехід до дебатів. Свідки, які були заявлені на 27 серпня, не приходять, бо це колишні працівники міліції. Частина з них звільнилася, а інші - просто не приходять", - каже Павло Дикань. 

А потерпілий Толстих переконаний, що вони всі є у злочинному ланцюжку, і давати свідчення проти свого товариша вони не мають бажання. 

"На досудовому слідстві деякі з них дали неправдиві свідчення. Прокуратура області не зацікавлена, думаю, у розслідуванні", - ділиться потерпілий.

Представник потерпілих у справах Майдану Роман Маселко ще у 2016 році на прес-конференції повідомив, що до протиправних дій 2013 року тодішня влада залучила понад 450 працівників ДАІ та майже 150 суддів, які під час Революції Гідності складали протоколи та позбавляли права на керування автотранспортом для активістів Автомайдану.

За словами адвоката обвинуваченого, вже більше року у справі не можуть перейти до дебатів. 

"Пасивна позиція прокурора позбавляє нас можливості ставити крапку у справі. Я пропоную вже одразу переходити до судових дебатів кожного разу", - ділиться він.

Винним себе не вважає

Сам Олег Гусєв себе винним не вважає. Наразі у правоохоронних органах не працює. Офіційно є безробітним. 

Перед судовим засіданням 27 серпня Гусєв просив, а потім вимагав  не знімати його обличчя, оскільки “не хоче, щоб побачила мама”. Каже, що протиправних дій не вчиняв, і запевняє, що складений рапорт  підписаний начебто не його почерком.  "Експертиза показала, що він писав", - заперечує Дикань.

"Я до того 19 років чесно відробив, а тепер мене тягають вже скільки років по судах. В мене теж є сім'я. Це знущання все", - заявив він.

Фото: Герман Кріген, INSIDER

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

5.09.2019, 20:48
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

    • 31 марта 2020

    Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

     
    • 31 марта 2020

    Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

     
    • 30 марта 2020

    Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

     
    • 30 марта 2020

    Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

     
Система Orphus