Новая "Солидарность": как Порошенко готовится к парламентским выборам

2 июня 201918:20

“ЄС” - абревіатура, яку прийнято розшифровувати як Європейський Союз, відтепер матиме ще одне значення. Партія “Солідарність” зробила ребрендинг і найближчі роки носитиме назву “Європейська солідарність”, скорочено - “ЄС”.

Так п’ятий президент України Петро Порошенко вирішив підкреслити ідеологічний напрямок власної партії, як єдиної, яка чітко декларує вектор розвитку країни на вступ до Європейського Союзу та НАТО.

“Ми запровадили зміни, які ще не стали незворотніми. Ми - єдина політична сила, яка готова захистити ті надбання, які були протягом останніх п’яти років”, - сказав Порошенко на з’їзді вже “Європейської солідарності”, який відбувся в Мистецькому арсеналі.

“ЄС” - абревіатура, яку прийнято розшифровувати як Європейський Союз, відтепер матиме ще одне значення

Стара гвардія

Політсила попереднього президента неодноразово наголошувало, що перед виборами має відбутися оновлення партії: прийдуть нові обличчя, натомість токсичних персонажів “Солідарність” позбудеться.

Так, наприклад, заступник голови фракції Порошенка у парламенті Сергій Березенко, який під час президентської гонки курував штаби в регіонах, залишиться поза списком і найімовірніше піде по мажоритарному округу.

“Щоб не дати змогу опонентам говорити про якихось токсичних людей, я прийняв рішення - не бути в списках цієї партії. 205 округ? Це не предмет обговорення зараз. Я керівник штабу”, - казав Березенко на камери журналістам.

“Що стосується списку - буде дуже велике оновлення”, - розповідав перед початком з’їзду голова фракції “Блок Петра Порошенка” у Верховній Раді Артур Герасимов.

Що правда, хто саме увійде до списку партії у оновленій “Солідарності” поки не розкривають.

“Затвердження списку відбудеться приблизно за тиждень. Суспільство має побачити в ньому нові обличчя та свіжу кров”, - повідомив партійцям Порошенко.

Та все ж за тим, хто прийшов на з’їзд “ЄС” можна спробувати окреслити, кого саме партія висуватиме на прийдешніх парламентських виборах.

Зі старих і добре відомих облич, окрім вже загадинх, на з’їзді були представники кримськотатарського народу та народні депутати Рефат Чубаров і Мустафа Джемілєв, депутати Ольга Червакова та Володимир Ар’єв.

Завітали на гостини до “Євросолідарності” і керівники парламенту: Андрій Парубій та Ірина Геращенко.

Спікер Ради Парубій ще під час президентської кампанії підтримував Порошенка. Але про те, чи йтиме на вибори з “Солідарністю” - говорить завуальовано.

“Мене сьогодні спитали чи йду я на вибори? Так, звичайно. Я йду на ці парламентські вибори, коли б вони не відбулися. Я йду з командою однодумців, з якими ми працювали всі ці роки спільно в парламенті і поза парламентом”, - сказав Парубій під час свого виступу.

Спікер Ради Парубій ще під час президентської кампанії підтримував Порошенка

Вочевидь, разом з “ЄС” до парламенту піде й Ірина Луценко.

“Чому я прагну в парламент і в партію “Європейська солідарність”? Ми, як партія під керівництвом Порошенка, хочемо захистити всі надбання, які ми заробили”, - сказала вона, спілкуючись з пресою.

Очікуваною виявилася поява на з’їзді Ніни Южаніної, яка очолює податковий комітет парламенту та керівниці Міністерства з питань євроінтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе.

Натомість здивувала поява Юрія Шухевича, який зараз є депутатом “Радикальної партії” Олега Ляшка.

Прийшов на з’їзд і донедавна очільник Закарпатської області Геннадій Москаль.

Нові обличчя

До центральної ради партії на з’їзді включили Віталія Гайдукевича - телеведучого “5 каналу”, який належить Порошенку. Він останніми роками був причетний до розробки нової уніформи української армії.

Порошенко обіцяв провести праймеріз напередодні виборів в “Солідарності”. І Гайдукевич, який очолює громадську організацію “Справа громад” дещо пояснив, як саме це може відбутися.

“Ми створили громадську організацію, яку не влаштовує нинішній стан речей, прописали принципи і цінності, і запропонували “Солідарності” співпрацювати. У нас є декілька сотень активістів зі своїми успішними кейсами. Зараз буде голосування, і люди, які заходитимуть на нашу веб-сторінку, зможуть поставити або плюс, або мінус навпроти кожного кандидата. Це наш кадровий резерв. Коли оберуть найкращих, ми запропонуємо їхні кандидатури партії”, - розповів Гайдукевич.

Віталій Гайдукевич

До президії партії з нових облич увійшли також Юрій Бірюков - блогер та радник президента Порошенка та політолог Сергій Таран.

До центральної ради партії партії додалися очільниця молодіжного крила “Солідарності” Дінара Габібулаєва, міжнародна секретарка “Солідарності” Вірджинія Дронова, член офісу реформ Міністерства оборони Артур Переверзєв, волонтер та учасник війни на Донбасі Олександр Погребиський, секретарка Херсонської міськради Олена Урсуленко та співачка і “голос” львівського Євромайдану Софія Федина.

Імовірно, саме ці люди стануть новими обличчями оновленої “Солідарності”.

Конкуренти і завдання

На відміну від президентських виборів, коли Порошенко сфокусувався на боротьбі з Юлією Тимошенко, основним конкурентом і антагоністом “Європейської солідарності” на прийдешніх парламентських буде Зеленський та його партія “Слуга народу”.

Порошенко хоче реваншу за програш Зеленському президентської гонки - саме такий висновок можна зробити з огляду на риторику учасників з’їзду оновленої “Солідарності”.

“Вже два тижні минуло з часу інавгурації. За ці дні новообраний президент жодного разу не сказав кілька слів. В його лексиконі вже були “шаурма”, “пацани”, “гантелі”, але не було “Путіна”, не було “ЄС”, не було “НАТО”, не було “російська агресія” і ключове - не було “перемога”. Чому ви боїтеся цих слів? Ми цих слів не боїмося. “Крим і Донбас” теж жодного разу не прозвучало. Ми будемо боротися за те, щоб Україна була членом ЄС і НАТО”, - сказала з трибуни з’їзду Ірина Геращенко.

Порошенко хоче реваншу за програш Зеленському президентської гонки

Натомість Андрій Парубій під час свого виступу сфокусувався на відстоюванні цінностей, принесених Євромайданом.

“Хочу звернутися до тих, хто говорить про відміну мови, квот, декомунізації, відміну України: ви відчуєте жорсткий опір від кожного з нас. Ми будемо боротися в парламенті, на площах, вулицях, але ми не допустимо реваншу в Україні. Я сказав сьогодні на сесії: земля під вами горітиме. Ви відчуєте весь дух і гнів української нації”, - сказав Парубій.

Продовжив роздуми про українськість і Порошенко, але у більш агресивно налаштованому ключі до Зеленського.

“Ще буквально вчора обговорювалося інтерв’ю політичного і бізнес-партнера президента, яке полягає в тому, щоб закон про мову відмінити, квоту на українські пісні - відмінити! Бо все це заважає “Кварталу” продавати в Росію фільми. Якщо вже так хочеться продавати - продавайте українською. Нехай вчать”, - сказав він.

Протиставляючи себе опоненту, Порошенко також продемонстрував свою сильну руку.

“Чого варта ідея референдуму про капітуляцію перед Росією? Уявіть собі, щоб ми в 2014 році замість щоб виступити на захист суверенітету - опитували би людей: а чи варто захищати власну землю”, - звертався до присутніх попередній президент.

Вколов Порошенко і наближеного до Зеленського олігарха Ігоря Коломойського

“Подивіться пропаганду дефолту. Оголошення дефолту означає повний параліч ділової активності. Це руйнація всього. Дефолт - це глибинна економічна криза держави”, - сказав він.

Але основна ідея, яку просуватимуть у “Європейській солідарності” - це курс на євроінтеграцію.

“Місія партії - зробити курс на євроінтеграцію, на євроатлантичну інтеграцію незворотнім. А те, що він сьогодні під загрозою - це вже видно неозброєним оком”, - сказав очільник фракції “БПП” у парламенті Артур Герасимов.

Попри поразку на президентських виборах, в оновленій партії претендують на досить високий результат.

“16% ми отримали в першому турі і 25% - у другому. 25% - це те поле, за яке ми будемо точно боротися, а далі залежить від того, скільки партій пройде”, - сказав заступник голови фракції “БПП” Сергій Березенко.

Ключове питання, залишилося після з’їзду - хто ж піде у новий парламент за списками “Солідарності”. Відповідь на це питання у партії мають озвучити через тиждень, коли відбудеться черговий з’їзд.

А от чи вдасться дотягнутися омріяних 25% - ми маємо нагоду побачити 21 липня.

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

2.06.2019, 18:25
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

    • 31 марта 2020

    Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

     
    • 31 марта 2020

    Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

     
    • 30 марта 2020

    Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

     
    • 30 марта 2020

    Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

     
Система Orphus