У Верховну раду, за даними Національного екзит-полу, проходить 5 партій, ще 6 отримають державне фінансування, оскільки подолали 2% показник.
Про це повідомили організатори опитування на брифінгу увечері в неділю, 21 липня.
"Нічого радикального не сталось за ці години, результати змінилось, але не суттєво", - повідомила Ірина Бекешкіна, маючи на увазі озвучені раніше попередні дані станом на 16:00 годину.
Станом на завершення голосування результати Національного екзит-полу виглядають так:
Всього під час екзит-полу було опитано 11626 чоловік на 300 виборчих дільниць. Опитування відбувалось за методом "Таємне голосування". Респонденти самі заповнювали і кидали у скиньку опитувальні листи. Це процес, дуже подібний до голосування в кабінках і забезпечує таємність голосування. 26% респондентів відмовились відповідати, це нижчий рівень відмов, ніж під час звичайних соцопитувань.
Світлана Хутка також звернула увагу на необхідність враховувати похибку. Вона складає - +\- 2,5% для лідера перегонів і 0,5-1% для інших учасників. Хутка також звернула увагу, що 6% населення в екзит-пол не потрапляє.
Михайло Міщенко, заступник Директора соціологічної служби Центру Разумкова зазначив, що електорат партій відрізняється за структурою. Так, лише у "Слуги народу" електорат досить однорідний: 58% виборців, які прогоосували за цю партію – з Заходу і Центру, 42% - з Півдня та Сходу.
Втім, 75% голосуючих за ОПЗЖ – це Південь і Схід, і лише 25% - Захід і Центр.
Найбільш розподілений електорат "Голосу": 82% всіх, хто голосував за голос – жителі Заходу і Центру.
Цікаві тенденції, за словами Міщенка, спостерігаються і в розрізі типу поселень електорату різних партій.
За Голос частіше голосували жителі великих міст – населенням 100 тис і більше. Найменше голосували за цю партію в селах.
За "Слугу Народа" найчастіше голосували в селах: 47% проти жителів міст - 42%.
За "ЄС" голосували більше у великих містах, в селах – менше. За ОПЗЖ найчастіше голосували жителі невеликих міст та смт.
У "ВО Батьківщина" найбільша частина електорату - сільські жителі, менша частина – живе у великих містах.
Змінювались результати голосувань за партії і протягом дня. Результати "Слуги Народу" – росли від 12 до 20 години.
Міщенко це пояснив тим, що у партії переважно молодіжний електорат і він пізніше голосує.
"Голос" від 12 до 20 теж ріс від 5 до 6,5%. Це пояснюється цією ж причиною.
Результати ОПЗЖ від 14 до 20 години спадають. За них голосують люди переважно старшого віку голосують, вони приходять раніше.